TakUrcite

Do určitého data…?

Když mám něco udělat do určitého data…je to včetně toho dne? (např. poslat něco do 17.10. znamená to do 17.10. 23:59?)

Nejlepší odpověď
bolak

Á pán Naposledníchvíli :) ..můj člověk

Když ti přijede tchýně a řekne že zůstane do zejtřka, znamená to, že opustí barák ještě před půlnocí? Kdepák…

Do je prostě do, proto je tam to datum, abys věděl kdy ještě můžeš.

Další odpovědi
anonym

Ano, je to přesně jak si to vykládáš, tedy do půlnoci inkriminovaného data.
U elektronického podání cenových nabídek jsme běžně využívali ještě v podvečer, kdy se termín podání splnil, bez ohledu na to, že si to zadavatel přečetl až následující ráno. (Obvykle jsme i aktivovali funkci potvrzení o doručení a přečtení zprávy s přílohami).
ad česílko, striktní a jednoznačný právní výklad nezná „subjektivní pohled“ (to by vymahatelnost zůstala na hliněných nohou), i u splatnosti to znamená totéž. Jediný rozdíl spočívá v tom, že faktura je považována za uhrazenou v den připsání na účet povinného (dodavatele). Technicky je tedy nutno odečíst lhůtu potřebnou na bezhotovostní převod. Ale ve smlouvách (či fakturách, daňových účetních dokladech), zůstává termín splatnosti „do“, beze změny.
P.S. Rubrika je odborná a ne chatovací, tazatel očekává korektní radu v duchu poradny, srandičky mu moc nepomohou a ani sem nepatří.

Zdroj: http://www.ucet­nikavarna.cz/dis­kuse/vypis-prispevku/forumid-3903-splatnost-faktur/

anonym

Záleží o co jde, třeba u zaplacení faktury to je třeba provést dříve, any to tam 17 bylo. Pokud jde třeba o úkol v práci, tak nejpozději v ten den a pokud něco poslat, tak aby to měl 17 nebo odeslat nejpozději 17 a měl to vdržení řekněme 20 dne.
Jde o úhel pohledu.

anonym

Do 23.59 pokud využijete služeb Hlavní pošty v Jindřiššské ul. v Praze. Jinak toho dne, do uzavírací doby pošty, kterou využívám. Jedná se o datum na razítku.

TakUrcite

Máte pravdu…„poslat“ je zrovna dost blbej příklad 😁
Bylo to myšlený jakože to ta druhá osoba chce mít do určitýho data takže já mu to musím doručit do 23:59 toho dne (poštou to samozřejmě musím poslat nejlíp o pár dnů dřív, ale email můžu s klidem poslat ve 23:50…pro jistotu 🙂 a mělo by všechno bejt OK že?)
Jinak díky všem za odpovědi…jen jsem se chtěla ujistit (některý sekretářky u nás na ústavu to asi chápou trochu jinak 😁)

anonym

nevím jak budeš shánět otevřenou poštu v 11 večer

anonym

Pošta v Jindřišské má otevřeno nonstop, a to bys koukal jaké jsou tam fronty před půlnocí, kdy je termín daňových přiznání.

bolak

To sem chtěl taky původně napsat, ale pak se tu objevil Dr.Axl a uvědomil jsem si, že TakUrcite to napsal do závorky jen jako příklad. A taky moch myslet posílání krz internetový bankovnictví.

Nicméně Dr.Axl taky minule naznačil, že odpovídat by se mělo jen na titulek, a opět to porušil!!!