anett_011

Pomůže pasta na zuby jako prostředek pro rychlé zbavení se (do pondělí) několika drobných „beďarů“?

do pondělí se musím zbavit pár drobných beďarů.. pomůže pasta na zuby?

Odpovědi
Drap

Pasta pomůže na čistění zubů.

mosoj

Ano. Vyčistit si zuby a ostatní vykousnout.

DoTazatel

Taky jsem o tom slyšel, ale údajně je to jen pověra. Zubní pasta na akné nazabírá, co hůř, může to prý ještě zhoršit a rozdráždit – obsahuje totiž různé chemikálie a látky, které jsou určeny proti tvoření zubnímu kazu atd. Ale pokožku to může poškodit, oslabit, rozdráždit. Navíc zubní pasta pokožku vysuší (což se udává jako důvod, aby se na akné používala), jenže hydratace je dobrá na všechno – od malých ranek, popálenin až po zanícení.

Zkus to namazat raději medem – a spíš vatovýma tyčinkama nebo něčím takovým než prstama, ať to nerozneseš a nerozšíří se tak to akné. Med obsahuje spoustu tělu (i pokožce) prospěšných látek, vytahuje toxiny atd. Je to takové přírodní léčivo, pomáhající od nejrůnějších nemocí včetně vyrážek.