Rokio

Do které platové třídy patří plat učitelů odborných a všeobecných předmětů na středním odborném učilišti?

poznámka: Mám na mysli, do jaké jaké platové třídy spadá plat klasických učitelů na učilišti (Nemyslím mistry, ani asistenty pedagoga, ale standartní učitele.).

Nejlepší odpověď
Drap

U každého jinak Podle vzdělání ,praxe a dalších kritérií. Většinou jsou zařazeni do 11, 12 a 13 platové třídy. Každá tato třída je ještě rozdělena do 12 platových stupňů

Další odpovědi
da ny

To záleží na provozovateli, řediteli školy, poptávce, nabídce, možnostech školy (soukromá má větší prostor pro horní hranici).
Může mít i osobní plat, více než kolegové.
Tabulky:
http://kupnisi­la.cz/platy-ucitelu/