Lgee

Do kolika let „zkrachuje“ Čína?

Je nedostatek pracovní sily, ta země pomalu ale jistě kvůli politice 1 detatka vymírá. Už nyní ma pouze 1,5 dítěte na ženu. Číně budou scházet pracovní sílí a starých lidi zde bude velmi hodně. Což znamená ze Čína asi zkrachuje i když nechá popravit staré „bezcenné“ lidi tak stejně si nepomůže protože pracovních sil bude malo.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

do vice než 100 let.

Na nějaký blízký krach to vůbec nevypadá, takže v horizontu příštího tisíciletí možná nikdy … Čínané mají to co třeba češi vůbec, odhodlanost něco dokázat v mezinárodním měřítku a sami za sebe. Aniž by je pan zahraniční investor držel za ručičku, aniž by při prvním náznaku úspěchu měli tendenci celou firmu i s lidma a veškerým know how okamžitě prodat nejvyšší nabídce. Jsou velmi ambiciózní bez ohledu na tvrdý politický režim který je z části dusí a z části jim dává motivaci na sobě hodně tvrdě makat s nadějí, že se třeba jednou dostanou pryč pokud budou v nějakém oboru hodně dobří.

Jediné co brání rozvoji jejich obchodu jsou snad jen sankce a nedostatečná infrastruktura. To druhé velmi intenzivně řeší, především kvůli obchodu s evopou mají velký zájem na vybudování tzv „Nové Hedvábné stezky“, a to první je jen otázka aktuální politiky … pokud například Trump nevyhraje příští presidentské volby pravděpodobně tím tlak na Čínu ze strany USA znatelně poleví, a jejich obchodu to výrazně prospěje.

Další odpovědi
led

do vice než 100 let.

Anketa nie je zvolená správne, chýba možnosť inej otázky.

„Do kolika let "zkrachuje“ Čína?" táto otázka znie snáď od vzniku Čínskeho cisárstva a vďaka flexibilnej húževnatosti Čiňanov si ku krachu Číny ešte niekoľko ľudských pokolení počkáme.

Kryšpín

do vice než 100 let.

Nemohou zkrachovat, kdo vybudoval fabriky v rudé Číně a nýní kupuje jejich výrobky, díky levné pracovní otrocké síle čínský mužík je spokojen asi s 3 dolary na hodinu, Amík má 10–15 dolarů na hodinu no kdo by nebral takového sluhu. Díky júanu si mohou západní vyspělé země dovolit více prodávat / občas šmejdů / za mrzký peníz. A proto Sony, Microsoft, Canon, Apple, Samsung a.t.d. k vývozu používá Čína výhradně lodní dopravu, ovšem není známo zda mají lodě katalyzátory.

Edison

do vice než 100 let.

1,5 dítěte na ženu není vymírání. Vymírání je pokud porodnost je nižší než úmrtnost. Pokud se prodlužuje věk, pak je to číslo pro vymírání nižší, než 1. Čili o žádné vymírání číňanů nejde. A proč by měla zkrachovat? Není pro to nejmenší důvod. Však my je podržíme díky naší oblibě v luxusu z laciných věcí. Pracovních sil málo být může, ale robotizace výroby v Číně je nejrychlejší na světě. Takže…?

Kura

do vice než 100 let.

A kdy konečně pojde USA ? Kdy konečně svět uzná jejich světový dluh a bude ho chtít splatit ? Opravdu svět čeká až USA rozpoutá třetí a poslední jadernou válku ?