Jiří Bohumil

Do jakého formátu a jak převést videa ve velkém rozlišení a v .mp4 tak, aby je bylo možno „posílat“ přes wifi do TV?

Už jednou jsem měl podobnou otázku a bylo mi vysvětleno, že .mp4 je pouze „kontejner“ a nemá s rozlišením souvislost. Ale nedošel jsem zatím k reálnému řešení. Cochee mi sice dosti vysvětlil, ale já si s tím zatím nijak neporadil.
Zopakuji tedy můj problém.
Má videa, která „stříhám“ v MovieMarkeru, mají ve vysokém rozlišení rozlišení 1920× 1080 – obsah dat 173MB/1min., nejdou při přenosu plynule, ale po pár sekundách se „načítají“ a vždy se obraz přeruší. Přitom ale mám „stažená“ videa ze serveru na netu, rovněž s koncovkou .mp4, a ta mají podstatně menší obsah dat a jdou při přenosu mezi NB a TV bez problémů. Takže mé video, o délce trvání 10 minut, má obsah dat 1,74GB a při přenosu se zastavuje a „načítá“ a stažené video z netu, o délce trvání 9 minut, má obsah dat pouze 54MB a jde bez problémů.A nějaký podstatně velký rozdíl v kvalitě obrazu není.
Při přenosu, mých datově obsažných videí, z flešky, nebo kabelem USB z ext.HD., jdou bez problémů.
Když jsem zkusil „setříhané“ video uložit v MovieMarkeru do menšího rozlišení (pro počítač), mělo obsah sice podstatně menší, pouze 283 MB, opět v .mp4, ale výsledek byl stejný, pouze načítání a mezery mezi ním byly delší. Ale stále byl přenos přerušovaný.
Takže bych potřeboval poradit od někoho, kdo se touto problematikou zabývá, jak a čím potřebný převod, případně nějakou „kompresi“, nějakou aplikaci, která by přenos umožnila, sehnat a pomocí jí to provést.
Zajímavé je, že tedy starší videa, zpracovaná v Pinacle a uložená v „kontejnerech“ s příponami s koncovkou .wmv (z DVD), .mpg a .avi, mají rovněž podstatně menší obsah dat a videa stažená z netu, rovněž ve stejném „kontejneru“ .mp4, jako mám já, ale s podstatně menším obsahem dat a všechny tyto soubory-videa s obrazem poměrně srovnatelným, při přenosu těchto videí do TV jdou všechna bez problémů. Takže stále „pátrám“. Poradí někdo, nebo bude rada jít na server odborný? Za reakce děkuji.
Doplňuji na základě odpovědi Dochyho (zřejmě přehlédl).
U videa s obsahem 54 MB/9 minut problém není, toto video jde bez problémů!Jinak Dochy díky, prověřím a odzkouším. Má-li někdo ještě nějaké informace a rady, ozvěte se. Díky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Zjisti si jaký kodek s jakým nastavením je problematický a porovnej s kodekem a parametry u videa které je u tebe OK. Např. u VLC lze základní info zjistit z Nástroje – Informace o kodeku (CTRL J)
U staženého Schreka vidím:

Proud 0
Typ: Video
Kodek: MS MPEG-4 Video v3 (DIV3)
Rozlišení: 512×384
Rozlišení obrazovky: 512×384
Snímků za sekundu: 25
Dekódovaný formát: Planar 4:2:0 YUV
Proud 1
Typ: Zvuk
Kodek: MPEG Audio layer 3 (mp3)
Kanály: Stereo
Vzorkovací frekvence: 44100 Hz
Datový tok: 128 kb/s

Opakuji, toto jsou základní informace. Program který používáš na konverzi Ti dá určitě víc informací. Až si tohle prověříš, měl bys být schopen odhadnout vhodné nastavení pro konverzi.

Těch 173MB/min může být problém i pro tu WIFI, zvlášť pokud je tam i nějaký další provoz. A nebo pokud nepřenášíš data mezi WiFi AP a TV, ale mezi PC a TV – pak bude myslím přenosová kapacita poloviční (obvykle 54Mb/s, polovina je 27Mb/s, to odpovídá 202MB/min, když se přidá nějaká režie tak už máš WIFI zahlcenou. To ale nevysvětluje problém s videem 54MB / 9 minut.

Dochy

Aha, chybička se vloudila… to "54 MB/9 minut " se mělo vztahovat k tomu jak píšeš že s menším videem máš také problémy. Ale tam píšeš jen 283MB bez udání času, takže tam klidně může být stejný problém jako u toho prvního – velký datový tok. Jsem se překoukl a měl jsem za to, že ta informace o menším souboru problém s WiFi vylučuje (nebo z ní alespoň plyne že to není jediný problém). Takhle to vypadá, že velký datový tok skrz WiFi tím problémem je.