hanulka11

Dneska jsem po delší době , při projíždění jednou vesnicí viděla černé slepice . Napadla mě otázka…kdo mi odpoví???

Hnědá slepice má hnědé skořápky , bílá slepice bílé skořápky a černá má také bílé …proč nemá černé???? Asi je to dětinské, ale tak jsem nad tím přemýšlela. :D:D:D
Doplňuji:
Ano, po vložení jsem začala hledat chtěla jsem jen vědět zda o tom také někdo přemýšlel??? a našla jsem toto

Odborné vysvětlení je trochu složitější: ve skutečnosti totiž nerozhoduje ani tak barva peří slepic, ale barva kožních laloků v místě, kde mají slepice uši – která ale vcelku pochopitelně souvisí se zabarvením slepice jako takové. Má-li slepice červené až červenohnědé laloky, dají se od ní čekat hnědá vejce, od slepic s laloky světlými až bílými pak bílá. Některé slepice nemají barvu laloků úplně vyhraněnou, což se pak rovněž odráží na barvě jejich vajec. Konkrétně pak barvu vaječné skořápky ovlivňují pigmenty podobné krevnímu barvivu hemoglobinu, které se vytvářejí ve sliznici ptačího vejcovodu a dělohy, v nichž se vajíčko vyvíjí.

takže je záhada rozřešená, tak se nezlobte že jsem své myšlenky hodila v plén .Díky

Nejlepší odpověď
hanny 2

Hanulko,napadá mě jediná odpověď – černý jsou prostě „nepřizpůsobivý!“

Další odpovědi
dudu

O plivníkovi.
Pro zajímavost uvádím k čemu vejce od černé slepice byla dříve vhodná – tato vejce stačilo devět dnů nosit pod levou paží; člověk se během této doby nesměl mýt, česat, stříhat si nehty a modlit. Po uplynutí inkubační doby se z vejce vylíhlo kuře (nezřídka černé barvy), které se od obyčejných lišilo neustále zplihlým vzhledem. Někteří lidé přišli k plivníkovi už v ptačí podobě, jindy duch oznamoval svou přítomnost ve formě ohnivé koule s chvostem, která se následně transformovala do drůbežího stavu. Plivník však míval v repertoáru i další převleky: nejobvyklejší byl pidimužík nebo kluk s kuřecími pařátky, černý kocour nebo pes. Zato zbavit se takového podnájemníka, začal-li být příliš obtížným, bývalo složitější. Plivník se nedal snadno odbýt; aby měl hospodář pokoj, bylo třeba démona odnést přesně tam, kde byl nalezen. Jiným způsobem, jak se osvobodit od nevítané zátěže, bylo zaříkávání a zažehnávání (provádějící osobou byl nejčastěji kněz, nebylo to však podmínkou). Někdy se také majiteli podařilo vlákat plivníka do láhve, kterou ihned zajistil zátkou a pověsil na strom. Plivník rovněž mohl měnit pána: stávající majitel jej prostě prodal jinému. Pokud se však stvoření dostalo do rukou třetímu majiteli, nebylo možno se jej žádným způsobem zbavit. Plivníci tedy patřili k bytostem vázaným na domácnost. Nešlo však o příslušnost ke konkrétní lokalitě, ale k lidem; při změně bydliště se plivník stěhoval se svou „rodinou“. Pokud se jej někdo pokoušel tímto způsobem odstranit, kýženého efektu se nejspíše nedočkal.

anonym

Nedávno diskutoval v TV předseda slepičího spolku a přinesl s sebou asi 5 barev vajec.Od tm.hědých,cih­lových.hnědých,bí­lých až po ta co mě zaujala nejvíc a to tyrkysová.Ta snáší nějaké poměrně nedávno vyšlechtěné plemeno z Francie…:D

ratava

na cukrář.cz se praví, že: Rozhodující je rasa slepice a barva kožních laloků pod jejíma „ušima“ . Pokud jsou červené, jsou vejce hnědá. Pokud mají bílou barvu, jsou pak vejce taktéž bílá. U některách slepic mají laloky barvu proměnlivou, což se pak i odráží na barvě vajec.

Ale slepice osobně nechovám, tak nemůžu posoudit…

anonym

A viděla jsi od kropenaté slepice kropenatá vejce?! Myslím,že to není dáno barvou peří!

kapka

To Bohemica: Máte pravdu, slepičí vejce mají určitě víc barev než jen hnědé a bílé.
Možná, že opravdu vyšlechtili nedávno ve Francii slepice, co dávají tyrkysová vejce, ale ještě je docela staré původní plemeno z Chille, jmenuje se araukana, to dává také tyrkysová vejce.
Já se s těmi nazelenalými vejci setkala už minimálně před dvaceti lety u babičky na dvorku.

iceT

Hanny2-"černá"je prostě nepřizpůsobivá-vážně jsem se zas jednou zasmála:-)

Andělé

Hanny2,tak to se opravdu povedlo,také jsem se nařechtala…:-D)))

Damiana

Hanny2 – Tak to mě dostalo! Perfektní glosa! 😁

hanulka11

Hani ,krásně jsi to rozsekla .....,že by byla z těch
všem děkuji za příspěvky – jste prima

hanny 2

Všem děkuji za „poklony!“