Avatar uživatele
skorcovaz

Dneska je světový den těstovin. Máte je rádi? Na co jsou dobré?

Budete dneska vařit nějaký zajimavý recept z těstovin?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, BEAES, rybíz, flodur, elektrikář, hanulka11 před 4930 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Miluji těstoviny,jak zapékané s masem,houbami ,zeleninou.Nej­častěji ale dělám kuřecí nudličky na zelenině a zamíchám s těstovinami. Chutnají mi s voňavým kořením které si vozím z Řecka.
Inu i takové špagety s parmazánem ,nejsou vůbec špatné…rychlé a pochutnám si. Sušená rajčátka v olivovém oleji s těstovinami …to je pochoutka. Každý máme jistě v rukávu hodně a hodně receptů .
Dnes bohužel těstoviny mít nebudu.

Ještě něco také z historie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T%C4%9Bst­oviny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Já těstoviny miluji, zrovna dnes je vařím s račatovou omáčkou, trošku česneku, bazalky a sýr.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bigbít

těstoviny se sýrovou omáčkou a zeleninou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arni

Těstoviny se staly jakým si národním jídlem a myslím si že předčily i oblíbené knedlo-zelo-vepřo, přestože si hodně lidí myslí že je to dietní jídlo. Opak je pravdou. To ale nijak neubírá na jejich oblíbenosti a chuti. Jenom, i když proti chuti … vytáčí mě. když někdo na těstoviny nalije kečup.
Chystám na víkend lasaně. Neznám lepší úpravu těstovin. Trochu pracnější, ale výsledek stojí za to.
Ale abych odpověděl na otázku. Na co jsou dobré ? Na všechno. Je to rychlé, chutné a jednoduché jídlo, do kterého jde dát téměř cokoliv. Stačí jen olivový olej, česnek, špetka bazalky a posypat sýrem. Lze použít sýr typu parmezán, niva, eidam a pod.
Co k tomu víc dodat. Snad jen mňam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Nejraději mám těstoviny s " glajdou ".To je zbytky salámů a uzenin na kousíčky,maso-nemusí být, cibule, zeleninové lečo, houby, kečup, česnek – dost, různé koření. Nandám na těstoviny, posypu strouhaným ementálem (eidamem).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
flodur

Vařily jsme v sobotu,ale dlouho jsme přemýšleli které?
http://www.mala-italie.cz/food/5-Druhy-testovin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Mívám je ve špajzu jako železnou rezervu. Buď je zapeču jako fleky nebo k nim stvořím nějakou omáčku a masové kuličky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek