flodur

Na co se používá čerstvá bazalka?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pod maso,na grilování i na ryby, k rajčatovým omáčkám i k polévkám, do salátů. Ale dá se použít i jako bylinka.

Další odpovědi
annas

Bazalka v kuchyni
Bazalka je pro nás především symbolem středomořské kuchyně. Dodává nezaměnitelnou chuť oblíbeným jídlům jako jsou pizza, těstoviny, grilovaná masa a zelenina, luštěniny a čerstvé saláty. Přidává se do polévek, majonéz, omáček a je jednou z hlavních ingrediencí pro známé pesto, bazalkovou pastu s parmezánem a piniovými oříšky. Při používání bazalky jako koření rychle přijdeme na to, že je chuťově velice dobrým kamarádem s česnekem. Výborné je máslo s bazalkou a česnekem, dále se dál použít na přípravu marinády na grilování masa a zeleniny nebo výrobu domácího bylinkového octa. Tato bylinka nám nabízí opravdu mnoho možností využití v kuchyni a chuť a vůni pokrmů dokáže výrazně obohatit.

pekynka

Receptík – nakrájená rajčata s mozzarelou a nasekanou bazalkou zakapat ochuceným olivovým olejem. Teď jsem v Kauflandu našla olivový olej ochucený citronem.Výborná a osvěžující svačinka.

ReHu

http://www.re­ceptyonline.cz/ba­zalka-rady-a-tipy--1338.html