kvikal

Máta ? Na co ?

na zahrádce mi vyrostla krásná máta, ale jak jsem tak přemýšlela tak jediné co vím, že se dává do mojita … co děláte s mátou vy ? Znáte nějaky receptík ?

Nejlepší odpověď
rynek878

Já ji mám rád hlavně na toto:
Mojito (vyslovováno španělsky [mɔˈxito] – „mochito“) je tradiční kubánský koktejl. Mojito zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem. Místo limetek se někdy používá limetková šťáva a místo cukru sirup (guarapo). V některých verzích se do nápoje také přidává některý hořký likér (Angostura bitter).

a na čaj.

link:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­jito

Další odpovědi
panenka

Já piji mátový čaj který mi hodně pomáhá při bolestech a nebo lístek z máty dávám do sektu s jahodami.

oskar

Máta podporuje trávení.Já si dělám čaj.

BEAES

Velmi pěkně vypadá i na dortících, pohárech a třeba i na dozdobení palačinek, stačí dva lístky. Může se i lístek žvýkat k osvěžení dechu.

mojitek

Muzete udelat matovy caj-podporuje traveni a pomaha proti bolesti hlavy.
Nebo si vytvorte polevu na zmrzlinu,zaku­sek,moucnik -mátové kulí(nevim jak se to pise v angl.)-rozmixujte listky maty s limetovou stavou a trtinovym cukrem,je to vynikajici
Nebo muzete pripravit jiz vyse zminovane Mojito

rynek : cte se to Mohito -jde o kubanskou spanelstinu

anonym

DOBRÝ DEN.MÁTA UPRAVUJE CELÉ ZAŽÍVÁNÍ,OCHLAZUJE V LETNICH DNECH,NAVOZUJE HARMONI A JEJÍ VŮNĚ OSVĚŽUJE DECH.DO DVOULITROVÉ LÁHVE NALIJTE PŘEDEM VYLUHOVANÝ SCHLADLÝ SILNÝ ZELENÝ ČAJ S MÁTOU.PŘIDEJTE ŠTÁVU Z CITRONU A GREPU,JEN MÍRNĚ OSLADTE A DEJTE LAHEV DO LEDNIČKY.NEJEN,ŽE JE TENTO ČAJ VELMI PROSPĚŠNÝ PRO VAŠE ZDRAVÍ ALE JE VELMI OSVĚŽUJÍCÍ V LETNÍCH DNECH.---ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: VLASTNÍ ZKUŠENOSTI A ZNALOST BYLIN

ReHu

Já dávám větvičku třeba jen do konvice nebo láhve s vodou na pití.