Avatar uživatele
kvikal

Máta ? Na co ?

na zahrádce mi vyrostla krásná máta, ale jak jsem tak přemýšlela tak jediné co vím, že se dává do mojita … co děláte s mátou vy ? Znáte nějaky receptík ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? rynek878 před 5046 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Já ji mám rád hlavně na toto:
Mojito (vyslovováno španělsky [mɔˈxito] – „mochito“) je tradiční kubánský koktejl. Mojito zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem. Místo limetek se někdy používá limetková šťáva a místo cukru sirup (guarapo). V některých verzích se do nápoje také přidává některý hořký likér (Angostura bitter).

a na čaj.

link:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­jito

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Já piji mátový čaj který mi hodně pomáhá při bolestech a nebo lístek z máty dávám do sektu s jahodami.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Máta podporuje trávení.Já si dělám čaj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Velmi pěkně vypadá i na dortících, pohárech a třeba i na dozdobení palačinek, stačí dva lístky. Může se i lístek žvýkat k osvěžení dechu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Muzete udelat matovy caj-podporuje traveni a pomaha proti bolesti hlavy.
Nebo si vytvorte polevu na zmrzlinu,zaku­sek,moucnik -mátové kulí(nevim jak se to pise v angl.)-rozmixujte listky maty s limetovou stavou a trtinovym cukrem,je to vynikajici
Nebo muzete pripravit jiz vyse zminovane Mojito

rynek : cte se to Mohito -jde o kubanskou spanelstinu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

DOBRÝ DEN.MÁTA UPRAVUJE CELÉ ZAŽÍVÁNÍ,OCHLAZUJE V LETNICH DNECH,NAVOZUJE HARMONI A JEJÍ VŮNĚ OSVĚŽUJE DECH.DO DVOULITROVÉ LÁHVE NALIJTE PŘEDEM VYLUHOVANÝ SCHLADLÝ SILNÝ ZELENÝ ČAJ S MÁTOU.PŘIDEJTE ŠTÁVU Z CITRONU A GREPU,JEN MÍRNĚ OSLADTE A DEJTE LAHEV DO LEDNIČKY.NEJEN,ŽE JE TENTO ČAJ VELMI PROSPĚŠNÝ PRO VAŠE ZDRAVÍ ALE JE VELMI OSVĚŽUJÍCÍ V LETNÍCH DNECH.---ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: VLASTNÍ ZKUŠENOSTI A ZNALOST BYLIN

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já dávám větvičku třeba jen do konvice nebo láhve s vodou na pití.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek