Anielle1

Jak splatit nakupené půjčky?

EDIT: Do práce jsem nastoupila až teď, tudíž mě čeká zkusebka 3 měsíce. Dobrý večer, chci se s něčím svěřit a zároveň poprosit o pomoc a rady. Byla jsem v hodně špatné situaci, před rokem jsem odmaturovala a našla si práci. Jelikož mi v té práci začaly nehorazné pocity na omdlení a na infarkt, šla jsem k doktorovi a diagnostikovali mi panickou poruchu, agorafobii a deprese. V práci mi bylo stále zle, musela jsem si pořád sedat a chodit na WC. Po pár týdnech mě vyhodili a šlo to z kopce. Byla jsem doma u našich, kteří mě živili s touto diagnózou rok, nikam jsem nechodila, nedostávala žádné peníze, protože nemocenská nic a na UP taky nic, protože jsem nemela odpracovaný rok. Po roce mamce došla trpělivost, že si prý vše vymýšlím, abych nemusela pracovat, že jsem líná a ničím jí život, a vyhodila mě. Pár dní jsem byla u kamarádky a pak to začalo. Začala jsem si půjčovat na bydlení (kauce a nájmy) a potom ty půjčky navyšovat stále o 500 nebo 1000 na jídlo a další výdaje. K dnešnímu dni dlužím do konce tohoto měsíce dvě mikropůjčky Zaplo a Kamali, což je 12300 a 5300 i s úroky, poté flexibilní úvěr od Ferratum 11000 a kontokorent u své banky 14000. Ferratum a kontokorent je ještě v pohodě, to se dá splácet, ale to Zaplo je nejhorší, protože za prodloužení jen o měsíc chtějí hned 2300, což je šílené ☹. Nyní se můj stav stabilizoval, prášky zabraly a já nastoupila do práce na HPP. Chtěla jsem si vzít někde dlouhodobou půjčku nebo půjčky refinancovat a všechno napravit, ale nikde mi nic ve zkušebce nechtějí poskytnout. Ráda bych se zeptala, jestli mám nějaké možnosti, jak se zbavit alespoň těch dvou mikropůjček, jak jsem již psala, hlavně toho Zapla. Vím, že mi tu plno lidí řekne: „Dobře ti tak, neměla sis půjčovat,“ ale bohužel situace mi nedovolila jinak. Čas nevrátím a teď jsem tu, abych všechno napravila, pokud to bude možné. Všem děkuji předem za rady!

Nejlepší odpověď
Hlada

Když chodíš do práce, tak dluh necelých 50 tis., které nemusíš ani splatit najednou, je drobná životní lapálie. To máš za pár měsíců z krku. Mnohem závažnější je zdravotní stav a špatný vztah s matkou.

Další odpovědi
dubraro

Moje rada a fungující metoda, jak může mladá žena rychle splatit poměrně nevelké dluhy, byla v minulosti shledána nemravnou…

Edison

Existují veřejní finanční poradci. Ono to chce něco dělat. Začít se naučit postavit na vlastní nohy, naučit se hledat správně správné cesty. I na internetu. Zatímco jsi psala tuhle otázku, jsi mohla mít spousty relevantních kontaktů, aneb UTFG:
https://www.go­ogle.cz/search?lr=lan­g_cs&newwindow=1&tbs=lr­%3Alang_1cs&sxsrf=­ACYBGNS2fp2HKmOg­91AHFQQp_diMs3s5_A%3A157­5321453491&ei=bX_lXcTMHc­bVwQKo5bvYDw&q=dlu­hov%C3%A9+pora­denstv%C3%AD&oq­=dluhov%C3%A9+po­radenstv%C3%AD&gs­_l=psy-ab.3..0l7.25922­.30273..31767­...0.4..2.309­.3282.5j7j5j2­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j0i131j­0i67.HWL6MnR3sx4­&ved=0ahUKEwi­Et5Hd8ZfmAhXGa­lAKHajyDvsQ4dUD­CAo&uact=5

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?lr=lan­g_cs&newwindow=1&tbs=lr­%3Alang_1cs&sxsrf=­ACYBGNS2fp2HKmOg­91AHFQQp_diMs3s5_A%3A157­5321453491&ei=bX_lXcTMHc­bVwQKo5bvYDw&q=dlu­hov%C3%A9+pora­denstv%C3%AD&oq­=dluhov%C3%A9+po­radenstv%C3%AD&gs­_l=psy-ab.3..0l7.25922­.30273..31767­...0.4..2.309­.3282.5j7j5j2­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j0i131j­0i67.HWL6MnR3sx4­&ved=0ahUKEwi­Et5Hd8ZfmAhXGa­lAKHajyDvsQ4dUD­CAo&uact=5

Alesh

Jestli makáš, tak na co další půjčku? Peníze ti chodí, tak splácej, postupně se zbav všech dluhů a už si kua nepůjčuj!

nyjono

Zeptej se u své banky na konsolidaci půjček.
Můžeš zkusit třeba Zonky.
Nepíšeš, jak dlouho tam pracuješ, ale pokud si myslíš, že to bude stabilní práce, asi se vyplatí u Zaplo ten odklad.
Jinak budeš težko něco hledat.

Zkus se poptat známých, jestli neznají nějakého schopného fin.poradce.

Taky obvolej jednotlivé věřitele a domluv si pravidelné splátky.

Pepa25

Začal bych konsolidací půjček u banky – nejprve tam, kde máš kontokorent, poté jinde, třeba v Monetě. Pokud máš pracovní smlouvu, tak je to ideální situace. Možná budou čekat na konec zkušební doby, ale z pevným příjmem se to dá vydržet, ne? Z první výplaty splatit tu nejméně výhodnou půjčku …