Anielle1

Jak splatit dluhy?

Dobrý den, mám vážný problém a chtěla bych znát názor a zkušenosti druhých, kteří byli třeba v podobné situaci.

Prekopiruji popis své situace jak jsem ho posílala do dluhové poradny, kde mi však ještě neodpověděli.

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Z důvodu psychiatrické diagnózy (panická porucha a agarofobie, deprese) jsem rok po dokončení střední školy nemohla chodit do práce. Moji maminku to přestalo po roce „bavit“ a vyhodila mě z domu s tím, že jsem jen líná a nechce se mi pracovat, což tak nebylo. Pár dní jsem byla u kamarádky a poté to šlo z kopce. Napujcovala jsem si různé úvěrové produkty, abych měla na bydlení (kauce a nájmy) a i na výdaje jako je jídlo atd. V současné chvíli mám půjčku od Zaplo (splatnost do konce měsíce, i s úroky 17000 zaokrou­hleno), Kamali (splatnost do konce měsíce, i s úroky 5700 zaokrouhleno), flexibilni úvěr Ferratum 13000 se splatkou 1600 měsíčně a kontokorent u své banky 14000. Kontokorent a Ferratum se dá splácet, kamali lze rozdělit na několik splátek kdy poplatky za odloze i nejsou tak drastické. Ale to Zaplo, s tím bohužel vůbec nevím co mám dělat. Najednou to zaplatit nedokážu, protože do práce nastupuji až nyní a musím také platit nájem a z něčeho žít a moje diagnóza mi nedovolí nějaké vyčerpávající pracovní tempo.. Chtějí za jedno odložení o měsíc 3200 Kč! ☹. Zkoušela jsem najít možnost konsolidace a refinancování všech těchto půjček, nebo si vzít úvěr cca těch 50 tis. se splátkami 1500 klidně na 4 roky, ale ve zkušební době mi nechtějí nikde půjčit ani konsolidovat. Chtěla bych znát, jaké mám prosím možnosti.. Proto se obracím na vás.

Co se tě práce týče, nastupuji zítra a čeká mě tříměsíční zkušební doba, tudíž mi konsolidaci nebo půjčku na sjednocení nikde asi nedají.

Nemáte nějaké tipy jak se rozumně zbavit alespoň toho zapla? Zbytek nějak zvládnu. Ale platit zase 3200 když už jsem to jednou platila (za nic) je pro mě hrozné. Musím taky z něčeho žít a platit nájem a 17000 dohromady nikdy najednou nedám.

Když jsem zaplo slušně požádala o splátkový kalendář, že mám potíže, pouze mě arogantně odbyli.

Nejlepší odpověď
Kepler

Spadla jsi do dluhové pasti. Dluhy ti nikdo neodpustí, věřitelé nejsou charita, zvláště ne banky. Bez podpory rodiny a bez vlastního příjmu je situace neřešitelná. Takže: co nejrychleji si najít práci, možná i druhou práci. Možná se ti podaří vyhnout se exekuci.

Další odpovědi
terry

Už ses ptala, úplně stejně, loni. Předpokládáš jiné odpovědi?
Nezbyde ti nic jiného, než zaplatit poplatky za odložení, úroky atd a dluhy postupně umořovat.
Znám důvěrně někoho, kdo na úrocích a penále zaplatil mnoho, mnoho tisíc.
Důležitý je, že se celkový dluh snižuje.