Dluh za vyučtování

dobrý den,
pronajímatelé nám dluží cca 7tisíc za vyúčtování služeb 2010.od března 2011 nám týden co týden slibují že nám peníze vrátí a pořád to odkládají.bohužel nemáme v ruce žádný papír tak bych chtěla poradit jak jim napsat první upomínku.nebo jak se zachovat dále??? děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Bez ohledu na druh vlastnictví, je základem nájemní smlouva, kde je uveden i postup vyúčtování. Především žádejte doklad o vyúčtování, povinnost ze zákona je nejpozději do konce června následujícího roku za rok předchozí.
Nereagují-li na ústní výzvu, zašlete doporučeně s odkazem na porušení smluvních podmínek s rizikem soudních postihů.
Pokud se jedná o správní firmu, mohlo by pomoci obrátit se přímo na vlastníka (bytu či domu).

Další odpovědi
anga

Pokud bydlíte v družstevním bytě, tak jistě máte smlouvu o pronájmu i s družstvem a můžete si nechat dodat kopii vyúčtování (třeba domluvou s někým z představenstva) a na jejím základě a na základě podnájemní smlouvy (ve které máte jiště vyřešeno, jak se v případě přeplatků nebo nedoplatků postupuje) pak tyto vymáhat od pronajímatelů.