Shef

Co je podle vás lepší pro dlouhodobé skladování masa: zmrazit, nebo vysušit?

Přemýšlím, co se více hodí na dlouhodobé uskladnění masa, třeba že si dělám zásoby a třeba nějaké to maso použiju až tak za půl roku nebo za rok.
Jenže tady je problém, někdo mi říká „normálka to hluboce zamraz“ a jiní zase „spíš to vysuš, dýl to vydrží“
Co je podle vás lepší – zmrazit, nebo to vysušit?

Nejlepší odpověď
anonym

Dlouhodobě syrové zamražené se stejně vysuší tak jak tak a ztratí vše dobré, ale pokud by bylo nejhůře, maso bych usušil.

Další odpovědi
Tali Vael

Co jsem aspon já četla v odborné literatuře,tak spíše vysušit,udajně vysušené masa při perfektních skladovacích podmínkách vydrží i 100 let,aspon tak jsm to četla :)

marci1

Pokud maso spotřebuješ tak do 10–12 měsíců, tak zmrazit. Na delší dobu, nebo v případě, že by ses vydal na nějakou cestovatelskou výpravu, tak samozřejmě usušit. 🙂

Kura

Netuším, kde vzal Barbakan to, že zmrazené maso se vysuší. Jako kam? Do prostoru? A jak při mínus 20°C ? Jak píše Marci1, uskladnění do roka (plus mínus) jedině zmrazit, na delší sušit.

pucipuci

Zavařit.

Michálek1245

Tak ono záleží, k čemu je pak to maso dále určeno. Velké skladovací haly na maso ho šokově zmrazí a vlastně ho vysuší mrazem. Díky tomu pak zůstane křehké a zachová si svoji původní chuť. Nicméně obecně platí to, že dlouhodobé skladování masa v mrazu ničemu neprospívá. A už vůbec ne pak chuti. :)