AdelaHol

Nevíte, co může způsobovat dlouhodobě popraskané rty a čím je možné to zmírnit?

Dobrý den, již dlouhodobě mám popraskané rty, i když dbám na vitamin B, jak píší na internetu :) na kožním mi řekli, ať to mažu, jenže to taky nezabírá a kontrolu mám až příští týden. Nevíte někdo, co by to mohlo být či jak to zmírnit?
PS: Čím dál tím víc mi k tomu začínají praskat koutky

Původní neotázka
Dlouhodobě popraskané rty
Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Chodíš na kožní a řídíš se radami z netu??? – divný, ne???
Hele – čím víc – a podle různých informací, toho na sebe budeš patlat, tím hůř dopadneš…
___

  1. tyhle potíže jsou dlouhodobé, takže se nefušuj lékařům do práce a neupravuj si léčbu!!!
  2. požádej o vyšetření na cukrovku, jaterní testy, plísně a kvasinky
  3. požádej o konzultaci dietologa (velmi pravděpodobně se ´blbě´ stravuješ)

___
Ale hlavně – spolehni se na lékaře (a jejich vyšetření a léčbu) a ne na vlastní rozum (nemáš znalosti) a už vůbec ne na nějaké – „jak píší na netu“ – ty sama víš houbeles, co ti je – na tom netu vědí úplné ho…

Další odpovědi
Kepler

Můžou za to taky venkovní vlivy mrkni na http://prizna­ky.vitalion.cz/po­praskane-rty/ Já mívám nejvíc popraskané rty v zimním období. Chce to balzám na rty, mazat, mazat a mazat. Nejvíc se mi osvědčil obyčejný Jelení lůj. Jestli je to nedostatek něčeho (třeba i železa), nebo vedlejší příznak nemoci, to už musí fakt posoudit lékař.

ivzez

Kolik tekutin denně vypijete?
Mne popraskané rty trápí jen někdy, vždycky si
potom uvědomím, že jsem měla málo tekutin.

Ale hlavně se držte toho, co poradí lékař!

marci1

Nech si změřit cukr v krvi, pro jistotu. 🙂

nyjono

Můžeš víckrát mazat nebo jít na kontrolu dřív.
Ale protože už je pátek a nevím, který den na tu kontrolu jdeš, asi budeš muset víc mazat a možná i víc pít. Nejlépe čistou vodu.