JohnCreek

Dle jakého zákona je nelegální svítit laserem po domech/lidech?

Viděl jsem někoho u nás ve městě svítit takovým tím zeleným laserem z Číny. Zajímalo by mě, jestli se to dá nahlásit (vím, že to nemá cenu ofc) a hlavně podle jakého zákona by se to stíhalo?

Nejlepší odpověď
led

Aj týmto laserom možno poškodiť (spáliť) sietnicu oka, v takom prípade by z toho mohlo byť ublíženie na zdraví.
Neverte tomu, že tento takzvane neškodný hračkársky laser je naozaj neškodný.

Další odpovědi
yuko

§ 171Omezování osobní svobody – (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán – c) způsobí-li takovým činem fyzické nebo psychické útrapy
To by Vas tim ale musel asi nekdo pravidelne obtezovat a to s jistym umyslem.
Nekdo si to poridil a chtel si to vyzkouset. Co az Vam na balkone nebo primo v pokoji pristane dron?

Kepler

Pokud se jedná o neškodný laser typ laserového ukazovátka, pak asi omezení není. Pokud tě to zajímá hlouběji, pak si prostuduj http://www.boz­pinfo.cz/ochra­na-zdravi-pri-praci-s-lasery

majestic

Můžeš si stěžovat na ublížení na zdraví, to je asi tak jediné.

Kryšpín

Zákon možno najít v OZ, ale před takovou činností je vhodné se poradit s MUDr. Karlem Nešporem CSc