Avatar uživatele
Štístko123

Diktát z ČJ

Chci se zeptat zda vám přijde ohodnocení za 4 z dikátu (na 3/4 stránky), jen za to že vám na íčkama chyběli tečky. Co si o tom myslíste?
Doplňuji:
Vše bylo dobře jen tečky ne.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Otázka je nejasná. Nedá se přesně odpovědět, protože jste neuvedl slova, na nimiž jste tečku neudělal. Nepatří místo „na“ předložka „nad“?.

Nevíme, zda je o nedbalost v psaní nebo o chybu v rozlišení délky, např. u zájmen – jejích x jejich, ji x jí, mí x mi apod. V tomto případě to je hrubka.

Klasifikace diktátu se různí. Je možné za 1 hrubku snížit známku o jeden stupeň, tudíž 4 chyby = nedostatečná, Nebo 4 chyby = dostatečná. Záleží na učiteli, úrovni třídy, náročnosti diktátu, opakování nové látky apod. Na délce diktátu nezáleží.
Doplňuji:
Neuvedl jste slova, takže ještě doplnění. Zmínila jsem i možnost nedbalosti, mohlo jít i o nepozornost. Ale je samozřejmé, že tečka nad písmenem je jeho součástí. Další možnost – neváhal jste nad i nebo y? Neznáme podrobnosti, situaci ve třídě, je to poprvé či opakovaně.? Náročnost vyučující? Má ke všem stejný přístup?

Jde jen o úvahy. Důvod klasifikace zná jen vaše vyučující …

Je pravda, že diktát slouží k procvičování pravopisu, takže všechna písmenka by měla být správně a jednoznačně napsaná, bez jakéhokoliv přepisování.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

A proč nepíšeš tečky nad „i“ ? Tečka má být. Vzhledem k Tvé otázce s hromadou chyb, to asi byly i jiné pravopisné chyby.
Doplňuji:
„i“ bez tečky je chyba.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Braník

Dal bych ti osobně pětku,jelikož jen v tvé otázce máš chyb jak máku!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Blbost, známka byla pravděpodobně za i/y, podle tvého pravopisu zde.
Doplňuji:
I tak se mně to nezdá. ☹
Počkej na odpověď pí. Annas, je to bývalá a zde stále aktivní češtinářka !

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit

Avatar uživatele
Miška 123

Mě osobně to přijde trošku nefér, ale na druhou stranu ty tečky tam musí být, ale určitě sis zasloužil lepší známku. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Štístko123, píšeš, že ti nad íčkama chyběly tečky. Takže sám(sama) víš, že to chyba je. Otázkou je, zdali ti učitel nehodnotil diktát příliš shovívavě.
Diktát na 3/4 stránky musel obsahovat písmeno i mnohokrát. U vyučujícího bych chápala tu čtverku jako výstrahu za ohodnocení tvé nedbalosti. Víš dobře, jak měkké „i“ vypadá, tak ho tak piš a nebudeš muset řešit podobné problémy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já bych musel dostat také za 4, když tečky již vynechávám. Tohle není spravedlivé. Učitel/ka se měl/a zeptat z jakého důvodu nepíšete tečky nad i, když je každému jasné o jaké písmeno jde. Může se to přehodnotit u zástupce ředitele?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek