Děláte si svůj domácí kečup?

Rajčata teď rychle dozrávají,nestíhám je zpracovat.
Recept na kečup má,ale nechutnal mi.
Máte někdo super recept na kečup?
Díky .
Barbakane,nauč se číst znění otázky!
Najít si to umím,ale chtěl jsem recept od lidí,co mají svůj osvědčený recept.
Ivzez to napsala dobře.

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

Na vlastních chuťových buňkách otestováno nemám, ale kamarádka dělala loni tento a slova uznání prý sklízela až do rozdání poslední skleničky.
http://conove­honakopci.cz/?p=3777

Mě zase letos zaujala receptura, kterou vkládala paní v diskuzi na jednom babafóru. Jestli bude čas a suroviny, asi taky vyzkouším – ten dvoudenní varný proces zní slibně. 😉

Zkopírováno:
Kečup
První den:
3,3kg rajčat, nakrájet, nejlépe masitá a hodně zralá
10ks cibule, nakrájet
15ks jablek, vykrojit jádřince, slupku nechat ! nakrájet
6ks bobkový list
1/2 lžičky hřebíčku, 1lžička nového koření, rozdrtit aspoň trochu v hmoždíři
VAŘIT 1 HODINU

Druhý den přidat:
0,4l octa
0,7kg krystalu
5lžic soli
2lžičky sladké papriky
1/2lžičky skořice
1lžičku pepře
VAŘIT 1HODINU, občas zamíchat, zvlášť ke konci
Ochutnat a popř. přidat pálivou papriku nebo chilli
Rozmixovat, propasírovat a zavařit v hrnci nebo v mikrovlnce
Každý máme jinou chuť, ale tenhle kečup zatím chutnal všem a spousta známých ho dělá takto.
Přeji hodně úspěchů při jeho výrobě

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/komen­tare/recepty/ba­bicciny-recepty/42288-babicciny-recepty-kdyz-dobry-kecup-tak-tento-domaci

Další odpovědi
ivzez

Jugar vyhledávat umí (jeho odpovědi většinou směřují na Google,
občas na Wikipedii), myslím, že ho zajímají spíše naše zkušenosti.

Mám podobný problém – v internetu je receptů spousta,
ale já bych uvítala recepty, zkušenosti a doporučení lidí,
s kterými se tu setkávám…

anonym

Ty neumíš vyhledávat, to musí někdo za tebe?

https://www.go­ogle.cz/webhp?sou­rceid=chrome-instant&ion=1&es­pv=2&ie=UTF-8#q=recept%20na%20ke%­C4%8Dup
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

Kdyby si pozorně přečetl odkazy, zjistil bys, že v jednom i já tam mám svůj recept.

Kiklopofoun

Něco jako kečup- unclebeans najdi si to na netu ;)