Děláte bezinkovou šťávu z květů kosmatice?

Píšu to z osobní zkušenosti,je skvělá,recept klidně pošlu..
Jugar

Nejlepší odpověď
anonym

Kosmatice je květ černého bezu…
😉
Takže ano, dělám – sirup je výtečný…
Doplňuji:
Ahold – ´můj recept´…
Dělám jej ´od oka´, takže zhruba:
Na 1 litr vody 1 kilo cukru, 1 citron, 20 středních květů, 1 sáček kyseliny citronové
Květy co nejdříve po utrhnutí (jinak kvítky opadají) opláchnu ve studené vodě a zaliju do sklenice, přidám umytý, na tenká kolečka nakrájený citron a nechám tak dva dny v lednici louhovat.
Pak sleju (přes plátýnko, ´tuhé´ co zbude ´vymačkám´) do hrnce, nasypu cukr a za občasného míchání zahřeju k varu (nevařím), na závěr přidám kyselinu citronovou a ještě horké naliju do sklenic. Po vychladnutí strčím do lednice a nebo sklepa.

Další odpovědi
ahold

Květy nakládám na limonádu. Šťávu dělám z dozrálých bobulí.
Šup sem s receptem. 🙂

talka

Kosmatice – bezový sirup z květů černého bezu
Kosmatice – smažená květenství!
Obojí výborné a zdravý je vůbec květ černého bezu.
Před bezem smekni, před heřmánkem klekni!

elektrikář

Moje maminka dělával sirup i limonádu cc 20 kusů květu se dalo do 5 l vody + 1 rozkrájený citron a kys citronová 1 l nálevu po třech dnech se smíchal z cukrem. Limonáda 5 l vody se svařilo s cc 20 deka cukru květy se do ní naložily. Přidal kousek kůry z chleba a nechalo kvasit pokud chleba neponohl malý kousíček droždí po pár dnech to začalo kvasit jako víno

Lamalam

Bezinková šťáva se dělá z bezinek, nikoliv z květů.