Justin1

Dělám něco špatně, když cesty k některým cílům na první pokus zkrachují?

Jsou to takové situace, kdy vím, že jsem v něčem dobrý, na základě toho se rozhodnu na to nějak navázat, abych se v tom posunul dál, ale než přijdu na to, jak je třeba v tom umět chodit, přeroste mi to přes hlavu tak, že nemohu pokračovat a nezbývá mi jiná možnost než z toho vycouvat a začít si razit novou cestu od začátku.

Můj první pokus o studium na vysoké škole skončil úplným vyhořením v letním semestru prvního ročníku. Potom jsem šel na jinou, ale hodně podobnou školu a už to šlo. O několik let později jsem přišel na to, že s kariérou, na které jsem do té doby pracoval, nebudu spokojený. Přesedlal jsem na jinou, dávalo to smysl, posouval jsem se, ale v dosud poslední etapě jsem zase vyhořel – naštěstí ne tak totálně jako v prvním roce na vysoké škole, ale vidím, že jsem tu etapu neustál tak, abych v ní mohl pokračovat, protože se z mého pohledu podobala neustálému dohánění ujíždějícího vlaku, aniž by byl čas shánět prostředky, které by mi umožnily ho bezpečně dohnat.

Dělám něco špatně, když se ocitám ve slepých uličkách a musím z nich vycouvávat místo toho, aby mi stačilo jet pořád dopředu a bez dlouhého bloudění jet po cestě, která dává smysl?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Neděláš špatně nic, jakkoliv si myslím, že to zbytečně vlníš. To je dnes nějaká móda, všechno psychologicky rozebírat.
Asi takhle – důsledná a poctivá/upřímná analýza KONKRÉTNÍHO neúspěchu je KLÍČOVÝM prvkem k tomu, aby ses posunul dál. Lidově – chybami se člověk učí a věř mi, že jediný neúspěch v sobě má poučení více než 10 úspěchů. :)

Další odpovědi
elkon

Staré dobré přísloví říká „chybami se člověk učí“. Někdo jich dělá více, někdo méně. Možná by stačilo více rozvahy, než se do něčeho pustíš. Rychlé rozhodování často přináší chyby.

Dochy

Obvykle je lepší něco zkusit a pak litovat, že to nevyšlo, než to nezkusit a pak se celej život užírat tím, jaké to mohlo být…
Na kánoích z později u lyžování jsem se setkal s tímto názorem:
Kdo se nikdy necvakne (nikdy nepadá) jezdí/lyžuje pod své možnosti.

Já mám sklon právě spíše k té větší (až moc velké) rozvaze a není to dobře.