Blanch

Dědictví a dědická daň ?

Chci se jen zeptat na jednu věc. Vlastnila jsem napůl s otcem byt. Po otcově smrti mi zůstala moje půlka a ještě jsem zdědila třetinu ze zbylé půlky bytu, protože dědila i matka a sestra. Problém je v tom, že jsme neměli před otcovou smrtí vypořádané vlastnictví a teď prý budu platit dědickou daň? Nevíte někdo kolik by tak mohla dědická daň z bytu být?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Jedná-li se o vašeho otce, pak žádnou daň platit nebudete. Jako potomek v řadě přímé jste od dědické daně osvobozena.

Další odpovědi
cukrar

nic platit nebudete, přesněji jen notáři poplatek.
Žádnou daň.

dudu

http://finance­.idnes.cz/daro­vani-nemovitosti-vas-prijde-na-par-stokorun-dedictvi-i-na-desetitisice-164-/viteze.asp?c=A101123_­145156_viteze_bab