Malvína

Dáváte si po obědě dezert?

Nějakou sladkou tečku. Je mi jasné, že kdo je přes poledne na oběd v práci, zřejmě to nestíhá. Ale co když jste doma? Dopřejete si něco dobrého na závěr? Co máte rádi nebo co nejčastěji takto mlsáte?

Nejlepší odpověď
Kepler

Po obědě si ho nedávám, protože žaludek si zvykl na dětské porce a sladká tečka by se mi tam už nevešla. Dávám si ji ale na snídani s kafíčkem, nejčastěji bábovku nebo vánočku. Občas si taky udělám nepečený dortík s ovocem a želatinou.

Další odpovědi
quentos

Ano, nejčastěji čokoládu nebo domácí buchtu.

Petr Kaňa

Zásadně před obědem.

nyjono

Po obědě téměř vždy kávu. Sladkou tečku když je dost času a místo v žaludku.

paul1

Pokud manželka něco upeče, tak si po obědě trošku dám. Poslední dobou ulítáváme na zmrzliny, ale budeme to muset trošku omezit, začíná se to projevovat okolo pasu.

RyuzakiKate

Jak kdy, když mám i po vydatném obědě pocit, že bych „eště něco sežrala“, většinou sáhnu po hořké čokoládě. Zdravý dezert si dávám s odstupem třeba dvou hodin (podušené jablíčko, švestky, pečená hruška, domácí ovesné sušenky apod.)

da ny

ZŘÍDKA.
Výjimečně, jen na návštěvě/oslavě..
Pokud mám k obědu maso, nechci/nemám riskovat ani malé dyspeptické
obtíže. Proto k masu (na něj) sladké mlsání ani ovoce nekonzumuji.
Nejdříve za 1 – 2 hodiny.