wolstryt

Dává vám logiku, že senátoři USA chtějí v případě jaderného útoku na Ukrajinu aktivovat článek 5 NATO?

To jako pošleme vojáky NATO na sebevražednou misi ve které osvobodíme území, které bude zamořené radiací?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/clanek/val­ka-na-ukrajine-senatori-usa-chteji-v-pripade-jaderneho-utoku-na-ukrajinu-aktivovat-clanek-5-nato-40435681

Nejlepší odpověď
Drap

Dává. To je přece v západních demokraciích zvykem. Když naše vláda něco potřebuje prosadit, tak je ochotná měnit zákon a v případě potřeby i ústavu. Obdobné je to v USA. V tomto případě nejde o posílání vojáků. Budeme bojovat do posledního Ukrajince. Pokud by to někdo pustil, neni třeba posílat vojáky. Druhý to oplatí a během krátké doby vyhyne spousta Rusů, Evropa s Ukrajinou celá a v USA někdo možná zůstane na živu na pustých místech.

Další odpovědi
zjentek

No ono posílat vojáky na jistou smrt mně docela logiku dává, když se podívám na historii NATO a za čím vším tato zločinná organizace dosud stála. Můžete se do téže jeho historie také podívat. Garantuji, žádné hrdinné symptomy tam nespatříte ani nedopatřením.

aliendrone

Milej zlatej, to MÁ LOGIKU a to dokonce MNOHEM VĚTŠÍ, než si většina lidí dokáže SAMA hned z první domyslet (po zamyšlení ale NIC těžkého).

Aktivace článku 5 ještě NEZNAMENÁ automaticky globální termonukleární válku, přesně jak se píše v tvém odkazu. (byť si s tím podle mne ti gauneři NEBEZPEČNĚ zahrávají, pokud se jim to „vymnkne z rukou“). 😕
Nicméně se tím OTEVÍRAJÍ DVEŘE k tomu, abychom měli válečný stav BEZ války! A tím potažmo dosáhli aktuálně nedosažitelného – stanné právo (přesněji „vyálečný stav“), zkrátka pohodlná cesta k ulehčení a pomoci z obtíží ZLOČINNÝM režimům jak ve svaté Emerice, tak ve ZLOunii. 😕

Striktně cituji: Článek tedy dává účastníkům ŠIROKÝ PROSTOR k tomu, jaké síly využít a v jaké míře. Neznamená to automaticky vstup zemí NATO do ozbrojeného konfliktu. Chápeš? ŠIROKÝ PROSTOR K…!!! NIKDE se nepíše, že bude OPRAVDOVÁ válka (tu Amíci nechtějí, byl by to i JEJICH KONEC), ale MOŽNOSTI, které se tím nově otevřou k posílení cenzury, fízlování, pronásledování, zatýkání a věznění BEZ SOUDU, mučení, koncetračním táborům pro „nepohodlné“, dokonce k popravám a obecně teroru vůči vlastnímu obyvatelstvu se NEBÝVALE POSÍLÍ. A O TO TU JDE V PRVNÍ ŘADĚ! Opakuji – VÁLKU doopravdy nechce NIKDO, ale „válečný stav“, TO JE JINÁ! 😕 😕

Povšimi si rafinované formulace že „pokud Rusko nebo Bělorusko odpálí jaderné zařízení na Ukrajině“…
Víš, v dnešní době NEJDE ututlat odpálení balistických střel (byť jen JEDINÉ!) nebo utajit shození jaderné bomby z bombardéru (u jaderné zbraně se dokonce dá poznat i po použití KDO ji vyrobil následným rozborem radionuklidů!) a „hodit to na nepřítele“, na to už je „mnoho očí“ (především Čína)! CO ALE JDE, je SABOTOVAT ukrajinskou elektrárnu a svést to na Rusy. A HNED MŮŽEME AKTIVOVAT ČLÁNEK 5!! Dovolím si připomenout „záhadnou sabotáž“ (PCHE!!! 😕 ) plynovodu Nordstream2, kdyby měl nekdo pochybnosti, KAM až jsou zhovadilé a zločinné dem(ent)okracie v čele s Emerikou zajít, pokud „je potřeba“!! 😕

Má to i druhotný cíl – PODPOŘIT režim KRIMINÁLNÍKA (dnes už NEJDE ho nazvat jinak!) Volodymyra. Proč? Ač nás propaganda ujišťuje o „svatém odhodlání Ukrajinců bojovat“, tak REALITA JE JINÁ! Za jeho režim skoro NIKDO dobrovolně bojovat NECHCE (pokud jde o Ukrajince). Vědí NEJLÉPE, co je to za šmejda, nejsou odkázáni na dem(ent)okratická média, mají to z první ruky/na vlastní kůži. Tajná policie tam řádí jako u nás esesáci po atentátu na Heydricha, vojenští fízlové násilím sbírají chlapy na ulicích a ženou je na frontu. Jenže „dobrovolní“ vojáci s TAKOVOU motivací zrovna moc úspěšní NEBUDOU, takže se NELZE DIVIT jejich výsledkům. (Které jaksi NENAPLNILY slibované úspěchy „poté, co Ukrajina dostane západní zbraně“ https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/ukrajinska-protiofenziva-neplni-ocekavani-mini-podle-cnn-zapadni-cinitele/2381972 )

Hele, Ukrajincům NELZE zazlívat, že si místo „svatého boje za Volodymyrův režim(což NENÍ totéž, jako „boj za Ukrajinu“!!) raději válí šunky u nás (venkoncem je DOST DOBŘE hostíme – mnozí důchodci či invalidé by mohli ZÁVIDĚT). Vem to z druhé strany – TY bys šel DOBROVOLNĚ nasazovat krk za režim prezidenta překabátěného bolševického agenta ANEB je mi jedno komu lezu do análu, hlavně že se budu mít dobře a za Fialový hnus a jeho „prosperitu“? FAKT?!? 😮 😉 😁 😁

Taková „aktivace článku 5“ to VYŘEŠÍ. Stačí když „zločinní Rusové zasabotují elektrárnu“ – A JE TO!! Nemusíme vyhlásit válku, nemusíme ji ani vést, ale budeme v ní ŽÍT! Včetně případného povinného povolání do armády a vyslání našich „dobrovolníků“, kteří budou „dobrovolně chránit naši sfobodu a demográcyjy“, když Ukrajinci sami NECHTĚJÍ! Počítám, že to ale nebude dříve, dokud nebudou naši vládu/systém bezpečně chránit americké bajonety (proto si je také budeme LUXUSNĚ PLATIT!) – na naše není spolehnutí, přeci jen by mohli čeští hoši dělat brikule, kdyby se jim nařídilo střílet do NAŠINCŮ!) 😕

Tak co, už ti to DÁVÁ SMYSL?

Děkuji za odpověď soudobému Emanuelu Moravcovi25, takhle jsem se již DLOUHO hned po ránu nezasmál. Jasně, Rusové nás „zamoří radiací“, vidím to v barvách. 😁
Možná by mu někdo měl ukázat atlas, googlemaps či tak s něčím seznámit a tím mu otevřít nové obzory. A HLAVNĚ mu ukázat, kde jsme my a kde Rusko (a oblasti osvobozené Ukrajiny s RUSKÝM obyvatelstvem – pardon, správně korektně, vyváženě a spodvodnědemo­grátycky „okupované Volodymyrovy Ukrajiny“) vůči záporožské jaderné elektrárně. 😉

Víš, bolševik je již pasé (chápu, starého psa novým kouskům nenaučíš), doba kdy Rusové „uměli poručit větru dešti“ je již DÁVNO PRYČ, muehehehe! 😁 😁 😁
Ale DOBRÝ, srandy není nikdy DOST, byť bych čekal fórek poněkud SOFISTIKOVANĚJŠÍ! 🙂 😉

Pepa25

Dává smysl, aby NATO zasáhlo a osvobodilo třeba nějaké Česko zamořené ruskou radiací? Máte rád řečnické otázky?

petrph

Logiku to nedává, správně by se měl aktivovat čl. 4 který se tyká ohrožení, nikoliv napadení. To ano, nějaká opatření by se udělala, ale válka s Ruskem by z toho nebyla

Drap

Jaká zbraň nás osvobodí od ruské radiace? Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel.

aliendrone

Drap>>> To je přeci jednoduché – zachrání nás PRAVDA a LÁSKA! A komu se to nebude NÁHODOU líbit, tomu pomůže převýchova v koncentračním táboře, až bude vyhlášen nějaký „válečný stav“ – spolehlivá a časem prověřená metoda jak opravit mínění lidí „správným směrem“. 😉 😁 😁

Pepa25

To se zeptejte „Vostýta“, co si to vymýšlí za fantasmagorie …

Američtí kongresmani prostě chtějí, aby Rusové dopředu věděli, že i nepřímé ohrožení jakéhokoliv člena NATO (úmyslě vypuštěnou radiací, třeba bombardováním nebo odpálením civilního jaderného zařízení) je napadení členského státu (čl. 5), na který bude NATo reagovat, proto by si to měli dobře rozmyslet. Pro normální lidi to zní naprosto logicky. Možná pro Mongoly ne …

aliendrone

EmanuelMoravec25>>> A JAKOU poskytneš spolehlivou GARANCI, že to není „zamýšleno jinak“? Nebo jen prostě MÁME VĚŘIT, protože Emerika ti je nade vše? 😉 🙂

PLS – buď vyváženě, spodvodně a demográtycky KOREKTNÍ, protože urážení Mongolů… no uznej sám, není to NÁHODU dyžgrymynáce?

😉 😁 😁

zjentek

Pětadváca a proč by radiace nemohla dorazit do Mongolska? A co má porád EU s Ukrajinou a Mongoly? Nejsou ti dva američtí senátoři z Mongolska? Určitě republikáni, že jo (já původně chápal, že ti dva jsou záložly a chtéjí být osobně nasazeni… jenže tak to není).

Ametyst

P.S. Bidenova Amerika je tak protibritská, že vetovala nového kandidáta na velitele NATO, britského ministra obrany Bena Wallace. A aby bylo jasno, jak se EU mstí Británii za Brexit denodenně, Macron prohlásil, že velitelem NATO musí být někdo z EU!!! Takže ani ne z USA? 🙂

wolstryt

Pepa25: A k osvobození zamořeného Česka použijeme západní střelivo s ochuzeným uranem? 😄

Pepa25

Děkuji za potvrzení, že se vám dostal, když už se zmůžete jen na „Ftip“.

Teď vážně: děkuji amerrickým kongresmenům, kteří jednotně (R i D) stojí za evropskými spojenci a dopředu myslí na naši ohranu před Rusáky, kterým je nějaká radiace na Evropou srdečně jedno …

aliendrone

EmanuelMoravec25>>> Rusům NENÍ srdečně jedno KDE bude radiace! Rusové chtějí VŠECHNU RADIACI PRO SEBE! To aby nemuseli v noci svítit, když mohou v důsledku ozáření svítit sami. 😉
Však DOBŘE víme, jak je to s přesností předpovědi počasí, NEDÁ se na to moc spoléhat. Jenže kdyby se „zničení elektrárny Ruskem“ obrátil vítr (běžná věc) a místo na Rusko se radiace snesla na Evropu – to by byla pro Putina KAKAstrofa (podporovat nepřítele a šetřit mu v noci elektřinu!), muehehehe! 😉 😁 😁

Chjo…

😕