martinka21

15. 6. mi končí roaming. Do té doby mi bude platit datový balíček do zahraničí – a pak?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat těch, co tomu rozumí o mnoho víc než já. Dnes odlétám na dovolenou, aktivuji si data do zahraničí, mám O2 a ti zavádí konec roamingu až od 15.6. Do té doby mi bude platit datový balíček do zahraničí a pak? Můžu si aktivovat normálně balíček, co využívám tady v ČR nebo pořád musím mít ten zahraniční? Omlouvám se, ale vůbec tomu nerozumím a i doufám, že mi napíšou nějakou informativní sms. Moc děkuji za odpovědi předem

Odpovědi
nyjono

Zavolat nebo se stavit u O2 tě nenapadlo?
Tam by ti totiž odpověděli naprosto přesně.
Já předpokládám, že pokud roaming skončí, ze zahraničí se nedovoláš ani nepošleš.

pusinka50

Zavolej operátorovi a zeptej se na následující odkaz, domluv se s ním na smlouvě:

Lidé ušetří. Operátoři spustili nová pravidla roamingu
Operátoři T-Mobile a Vodafone v neděli spustili roamingové volání v zemích EU pro všechny své zákazníky za stejné ceny, jako telefonují v ČR. To by se mělo příznivě promítnout do účtů uživatelů, kteří vyrazí do zahraniční.
Počkat si zatím ještě musí zákazníci O2, tento operátor totiž nový tarif zavede 15. června, tedy v nejzazším termínu stanoveném Evropskou unií (EU).
https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/mobil/440441-lide-usetri-operatori-spustili-nova-pravidla-roamingu.html

Arne1

V těch informacích o tom co bude ode dneška (nebo od 15.června) je docela chaos. Některé informace říkají, že v zahraničí budu volat za ceny jako doma, některé že za ceny jako z česka do zahraničí, další zase něco jiného. V mnoha informacích je to zamlžené tím, že se dohromady plete zahraniční a roamingový hovor.
Takže jedině operátor by měl dát správnou odpověď v konkrétním případě.