Avatar uživatele
wendyX

Doufáte (tak jako já), že se našemu premiérovi podaří prosadit snížení cen za mobilní datové přenosy? ⇩

Jak známo, ceny za ‚data‘ našich mobilních operátorů jsou v průměru cca 3× vyšší, než ve zbytku EU… Co myslíte- dočkáme se konečně i u nás ZNATELNÉHO snížení těchto cen- nikoliv zase jen nějaké ‚kosmetické úpravy‘, která nebude stát ani za řeč?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gecco před 2584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jsem na tom podobně jako gecco, datové služby dokonce nevyužívám vůbec. Volám za 1,50 ,– (bez paušálu) díky tuzemskému virtuálnímu operátorovi. Že se snížení cen podaří Sobotkovi prosadit docela věřím, ale nezávisí to jenom na něm. To bude ještě tvrdý boj.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Ceny jsou vysoké jak pro koho. Spousta lidí to neřeší, protože buď volají tak málo a nedatují, nebo mají telefon od někoho z příbuzných v rámci jeho firmy, a pak jdou náklady na firmu a zase to dotyční nemají důvod řešit (zvláště když ve firmě jsou vzájemné hovory zdarma).
Já mám firemní tarif trochu výhodnější – hovor za cca 25hal za minutu a 10G dat za cca 100Kč. A i když to mohu několika známým zprostředkovat „na sebe“ tak nějaký extra zájem o to není.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Přiznám se, že mobilní data využívám naprosto minimálně (nemám – a nechci – smartphone), takže osobně je mi to jedno…
😉
Na druhou stranu – ano, operátoři u nás postupují podle vzájemných cenových dohod, což je špatné.
Na třetí stranu – nemyslím, že zrovna zákon předepisující EndUser ceny je vhodným řešením této situace; domnívám se, že lepším řešením by bylo sjednocení prostředí pro retail s cenami pro ´organizace´.
😉
Jen ještě dodám – volám za cenu cca třetinovou vůči pro mé potřeby dostačujícím nabídkám našich operátorů, jsem trvale ´v roamingu´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Myslím, že nikoliv. Pokud ano, tak to náš trojjediný operátor zase nějak (s podporou státu) obejde.
Problém je v tom, že telekomunikační služby u nás nejsou normálním podnikáním, vystaveným konkurenci, jako jinde, ale monopolem, v němž se k nerozeznání spojuje stát s organizovaným zločinem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krevfan

Jelikož mám mobil.cz kde je internet za každé dobití internet zdarma. Nevím jestli vam to prosadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že mám firemní, je mi to šumák …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek