Avatar uživatele
KocourMikes

Databáze neidentifikovaných lidských ostatků

Existuje databáze neidentifikovaných lidských ostatků nalezenych na území České republiky? Pokud ano, je veřejně přístupná? Jak se do ní dostanu?
Zajímám se o true crime, např. o případ Ivany Koškové, zajimají mě tedy nálezy novodobé, nikoli historické, ráda bych získala údaje o nálezech mrtvých těl, která se nepodařilo identifikovat a dostupné informace o nich (pohlaví, věk, místo a datum nálezu atd). Dá se k takovým informacím dostat?
Díky

Zajímavá 0 před 12 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud jsi kriminalista na dosti vysokém postu, tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

V České republice neexistuje veřejně přístupná databáze neidentifikovaných lidských ostatků. Informace o nálezích mrtvých těl, která se nepodařilo identifikovat, jsou vedeny policií ČR a jsou z důvodů ochrany osobních údajů a probíhajících vyšetřování nedostupné pro veřejnost.

Podobnou informaci můžete získat z médií či tiskových zpráv Policie ČR, ale tyto údaje budou neúplné a vydávány pouze v případech, kdy policie hledá pomoc veřejnosti při identifikaci nalezených ostatků.

Pokud se zajímáte o criminologii nebo forenzní vědy, můžete se setkat s podobnými daty v odborných studiích a článcích, vědeckých publikacích a konferenčních sbornících, ale opět, detaily konkrétních případů jsou zpravidla anonymizované.

Pokud cítíte vášeň pro objasňování neznámých případů, můžete zvážit kariéru v oblasti kriminalistiky nebo forenzní antropologie.

Pamatujte, že při zkoumání „true crime“ je nezbytné zachovat respekt a citlivost vůči obětem a jejich rodinám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Táto databáza jestvuje a je prístupná len pre špecialistov, nie pre verejnosť. Aj keď… po svete „behajú“ putovné „verejné výstavy o človeku s prvkami zo skutočných ľudských orgánov“ https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=v%C3%BDsta­va+%C4%8Dlov%C4%9Bk+se+s­kuto%C4%8Dn%C3­%BDmi+lidsk%C3%BDmi+or­g%C3%A1nmi&oq=v%C3%BDsta­va+%C4%8Dlovek+so+sku­to%C4%8Dn%C3%BDmi+%C4%BE­udsk%C3%BDmi+or­g%C3%A1nmi&gs_lcrp=Eg­ZjaHJvbWUyBggA­EEUYOTIGCAEQLhhA0gEJ­MjE4ODBqMGoxqA­IAsAIA&source­id=chrome&ie=UTF-8

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek