petter

Můžu založit živnost a zdanit zboží i přes to, že bylo zakoupeno před založením živnosti?

Již jsem prodal pár zboží (konkrétně boty) se ziskem, a chtěl bych si založit živnostenský list a začít zisky danit, ale ještě tu mám několik párů, a tak se chci zeptat, zda si můžu založit normálně živnost a boty zdanit, i přes to, že byly zakoupeny před založením živnosti. Můj účetní mi říkal, že to nelze, ale slyšel jsem od několika lidí, že by to neměl být problém, což mi taky nepřijde, tak se ptám tady.

Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Zdanit můžeš, dokonce musíš to co jsi prodal. DPH však odečíst nemůžeš