Blbecz

Zacatek podnikani

Dobry vecer mam dotaz chci zacit podnikat na internetu mam jiz pripraveny eshop (Bazar) komplet (reklama apod.)a tuto stredu chci jit na zivnostencky urad a zalozit zivnost nevim co vsechno budu potrebovat,dostal jsem info ze prej je s tim velka litacka

1.Zajit na zivnostensky urad

  • (Vyplneny jednotny registracni formular mam)

2.Nahlastit to na spravu socialniho zabecpeceni
3. a dale nevim

  • nap jak se plati solialni mesicne ci rocne atp kolik budu mit mesicne vydaje za zivnost prosim o informace predem vam dekuji

Odpovědi
anyone

Pro podnikání je třeba alespoň mimimum samostatnosti, např. umět si vyhledat průvodce, jako třeba v odkazech níže.
Obzvláště je-li prostředkem internet, umět využívat jeho široké možnosti.
http://www.bu­sinessinfo.cz/cs/fa­ze-podnikani/zahajeni-podnikatelske-cinnosti.html

Zdroj: http://www.mpo­.cz/cz/podpora-podnikani/

ivana525

Doporučuji přečíst nějaké články, například zde http://www.zalozeni-firmy-spolecnosti.cz/za­lozeni-spolecnosti/jak-ziskat-zivnostensky-list-pro-s-r-o.html (živnost u s.r.o. a OSVČ je prakticky totožná). Pokud máte jednotný registrační formulář, již se nemusíte registrovat na správu sociálního pojištění a zdravotní pojišťovnu.. živnostenský úřad by to měl provést za vás. Pokud budete mít podnikání jako hlavní činnost, musíte platit minimální zálohy na sociální a zdravotní, a to vždy za měsíc zpětně (zp cca 1750 Kč, sp cca 1900 Kč).

viking

E-shop bych neriskoval právě kvůli vysokým platbám sociálního a zdravotního pojistného. A to ještě ČSSD a Zemanovci vyhrožují, že vrátí povinnost živnostníků platit minimální daně. Takže začněte raději na vedlejšák, i kdyby hlavní zaměstnání mělo být doplňování zboží v supermarketu.