Dalo by se v poušti použít místo paliva jako pohon světlo dopadající na solární panely daného stroje?

Odpovědi
Lamalam

Pokud bude mít solární panel dostatečný výkon a pokud bude zrovna svítit, tak proč ne? Třeba solární auta už jezdí a není to zrovna v poušti. Družice také využívají solární energii.

Kepler

Jistě, v Austrálii se dokonce konají mistrovství světa v závodu solárních vozidel. Jsou to takové ultralighty mezi auty. Není nic zvláštního, když si to bzučí i stovkou.

Jiří Bohumil

Běžně. Vozidla, letadélka a pro účelnější využití, konkrétně v poušti i čerpadla vody ze studní, případně chladící zařízení (klimatizace, lednice, mrazáky). Osvětlení pochopitelně také, nabíjením baterií a z nich se pak v noci svítí. A pro různé jiné účely, pokud mají solární panely dostatečný výkon.
Užitkové technologie pokud jsou instalovány v oáze, nebo mimo ni v mobilním provedení.