Rokio

Dali byste mi svůj hlas, pokud bych se chtěl stát ministrem práce?

Provedl bych tyto změny:

  1. Nařídil bych většině Romů, aby šli pracovat.
  2. Zavedl bych pracovní soboty.
  3. Pokud je svátek o víkendu, zaměstnanec by dostal příplatek jak za víkend, tak i za svátek.
  4. Zavedl bych placené volno pro ženy, kteří v ten den menstruují.

Platil by to Andrej Babiš, politici, ředitelé a další bohatí lidé.

Nejlepší odpověď
Ametyst

🙂 Obavám se, že bys musel nejdřív být v politice nebo aspoň zadobře s politiky. Některé tvé nápady jsou jako z dílny Maláčové.:-))

Další odpovědi
Drap

Ne, nemáš zkušenosti ani z komunální politiky. Takový ministr je potom k ničemu.

Nassin

  1. To už tu bylo
  2. -dtto-
  3. utopie
  4. hloupost

Speed77

Ne, navíc hloupost, neznalost, předsudky a smyšlené fantazie. Nulová kompetence, orientace.
Předně, co by kdo platil? Bohatí? A proč, z jakého důvodu? Protože jsou bohatí? Ale pořád nechápu, co by měli platit…
Další věc je, že takové změny by žádný ministr práce neprovedl. Nemá pravomoce. Dokonce ani premiér je nemá. Vše je na základě konsenů. Ministři, premiér, vláda, parlament, prezident (a popřípadě další instituce).
Mohl by tak leda přeložit návrhy.

1. Dobré, ale jak říkám, neměl bys pravomoc. A navíc „většině Romům“? (děti, důchodci, invalidní, těhotné,…)
2.nesmysl a navíc se občas uvažuje spíš o 4-denním prac. týdnu. Pracující 6 dní v týdnu by ani nebyli tak produktivní ani motivovaní. Nejen, že by to nikdo neprosadil, ale vubec nikdo by to nechtěl (ani podnikatelé/firmy), nemluvě o zaměstnancích, kteří by se doslova vzbouřili při pouhé myšlence
3. Proč? Ale jako coby ne, to je celkem fuk.
4. Úplný nesmysl, bezdůvodnost zbytečnost. Ženy během „toho“ můžou normálně fungovat. Ale nebudu mluvit za ně, pokud to některým nějak dělá problémy (pro výkon povolání), tak od toho jsou dovolené, nemocenské a podobně.

Nikdo by tě nevolil. Hlavně by nikdo nevolil tebe, ale stranu, popřípadě jeho představeného (pokud si strana zakládá hlavně na jeho předsedovi). Ministry si obvykle vybírá premiér, sestavuje vládu, rozděluje,… I zde na základě konsenů, hlavně v koaliční vládě.
Pokud by ses to pokoušel prosadit, hned by tě ukamenovali, pokud ne, pak okamžité odvolání a nějaká léčebna,…navíc nařčení z nedemokrarických postupů atd, ale to by bylo irelevantní vzhledem k naprosté nesmyslnosti názorů,..

Kelt

Dobře, tak jdi dělat do politiky. Začni v zastupitelské radě a postupuj dále. Třeba najdeš uplatnění i smysl života.

xiperio

Je to nesplnitelné. Ale pokud mi pošlete nějaké tabletky, co mi zatemní mozek, tak Vás klidně budu volit. Ale s čistou myslí?

elkon

Nesmysl, ale co jiného čekat, když máš narcistické sklony. Stále se musíš předvádět.

cochee

Nedal, můj hlas totiž nemá na volbu ministra práce a koneckonců vůbec žádného ministra vůbec žádný vliv, navíc, jestli se nepletu, o mandátu ministrů nerozhoduje vůbec žádné hlasování. Vládu = ministry JMENUJE člověk, který je prezidentem republiky jmenován předsedou vlády a tuto jmenovanou vládu následně prezident předsedovi vlády schválí nebo neschválí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.