asistentka11

Dají se nějak zprůchodnit asi roky zanesené trubky ze studny? Čerpadlo je nové, studna má vodu, ale kohoutky nic neteče.

Děkuji :)
asistentka

Nejlepší odpověď
Drap

Jaké trubky? Plastové, pozinkované, železné, měděné, olověné dřevěné, nebo ještě nějaké jiné? Nejsnadnější způsob, pokud jsou opravdu zanešené, bude vyměnit je. Záleží také na průměru a délce.

Další odpovědi
Bobek 2

Záleží, čím jsou zanesené. Ale pokud se je nepodařilo propláchnout, ani pod tlakem, tak samozřejmě nezbude nic jiného než je rozebrat nebo rovnou nahradit. Ještě tak by mohlo být možné zvenčí nějak zjistit, v jakých místech jsou zanesené, aby se zbytečně nerozebíral úsek, který je v pořádku. P.S.: zkoušeli jste to čerpadlo zapnout?

nyjono

To půjde nejpíš dost těžko.
Zkus kontaktovat nějakého instalatéra.
Nejlepší asi bude stejně výměna.
Můžeš také zkusit projet trubky kamerkou a třeba bude stačit vyměnit jen část, ale stejně doporučuji výměnu nejlépe celého rozvodu.