joe779

Dají se jíst včelí plástve?

Např. když si koupím plástečkový med, mohu sníst celou tu plástev?

Nejlepší odpověď
ahold

Jako dětem, nám dávala sousedka (včelařka), plástvičky na vykusování. Ó to byla dobrota. Ale ten sežvýkaný vosk jsme jí vraceli, prý pro včeličky.

Další odpovědi
Drap

Můžeš, nic se ti nestane. Je to ale stejné jako když budeš k medu přikusovat svíčku.

dudu

Když náš strejda kdysi stáčel med, tak jsme my děti velmi rády vycucávaly zbytky této dobroty, která ulpěla na voštinách po odvíčkování pláství. Voskové žmouly jsme poté vyplivovaly k voštinám ze starých rámečků. Ty pak strýc po převaření recykloval na základ nových osnov včelího díla.

Dochy

Nevím co je plástečkový med, ale seřízlá „víčka“ nám běžně dávali jako žvýkačku. Po pravdě zas tak moc jsem to nemusel. Ten vosk se pak „recykloval“…