ivzez

Dají se ještě někde koupit „hloupé“ (obyčejné hodinky bez baterie a „chytrých“ služeb) natahovací hodinky?

Inspiroval (děkuji) mne Kepler:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nosite-jeste-naramkove-hodinky

Nejlepší odpověď
led

Ano, dajú sa bežne kúpiť aj obyčajné hodinky. Je to úľava, nebyť závislími na zdroji energie, mať možnosť, ak vás niekto nudí, nenápadne nápadne začať ich naťahovať, nech už, preboha, skončí…Len majú jeden vážny problém, musia sa naťahovať a väčšinou (tie lacnejšie) nie sú vodotesné.
Aby sa vám nestalo ako mne:
Prišla som do hodinárstva, predstavte sú ešte majstri hodinári mechanických hodín, že mám niečo s hodinkami. Nejdú mi. Hodinár ich zobral, zatváril sa ako chirurg pred operáciou srdca a nakrútil ich: „Pani, tie hodinky treba naťahovať ručne.“ A bolo všetko jasné. Čas sa nezastavil..

Nemá sa tu robiť reklama, ale inak odkaz na predajne v Prahe nemôžem dať:
https://www.du­sak.cz/cs/kon­takt#prodejny

Další odpovědi
Kepler

Dají se koupit, ale většinou jde o dražší a luxusnější kousky prestižních značek v řádu až desítek tisíc korun. Nejlevnější, co jsem našel, jsou Primky za 3 litry. Jinak můžete kouknout sem: https://search­.seznam.cz/?q=mecha­nick%C3%A9+ho­dinky&oq=mecha­nick%C3%A9+ho­dinky&sourceid=szn-HP&sgId=_Blvun­CS0MArzJtmpBPm9hwok­nLbzGLizGq7YG4fzq%3D­%3D&thru=sugpar­t&su=k&aq=-1

Kryšpín

V Irkutsku prodávají ještě staré náramkové Pobědy

aliendrone

Jistěže. A to jak automaty (tedy samonatahovací – natahují se nošením na ruce, tedy přesněji tím, že s nimi pohybuje), tak i s klasickým mechanickým korunkovým nátahem. V luxusnějších provedeních jsou elektronické spíš vyjímkou, tam prakticky automaty dominují. (na druhou stranu na opačném konci je cenově poráží elektronické – nepotřebují komplikovaný mechanismus, takže ceny jsou výrazně levnější a to při značně vyšší užitné hodnotě)

Předpokládám, že pociťujete nechuť k bateriovým hodinkám (viz Vaše odpověď na Keplerovu otázku), ale…

S ohledem na ceny jsou velice příznivé. I když se jako třeba já obejdete bez zbytečných opičáren v hodinkách, tak některé vlastnosti STOJÍ za zvážení. Jednak je to VODOTĚSNOST – víte jak to chodí, jedou se člověk zapomene (já poměrně často) a když vlezete do sprchy/vany nebo nešikovně strčíte ruku pod kohoutek s nevodotěsnými hodinkami… :( Předpokládám, že nejste zrovna aktivní freediverka nebo tak něco, tudíž Vám stačí obyčejné 5bar+ (tedy vodotěsné do tlaku 5 atm = 50m hloubka)
Druhou vlastností, která stojí za pozornost je PODSVÍCENÍ, to se (alespoň mně) často VELICE šikne!

Já vím, baterie se nakonec MUSÍ vyměnit, což pro ženy bývá problém (jednak nemají potřebný vercajk a druhak technické zkušenosti),ale…

Asi tahle – protože jsem tech. typ, dlouho jsem nemohl přenést přes srdce, že bych jako nějaká technicko-kutilská troska nezvládl něco tak primitivního, jako je výměna baterie u hodinek, pchá! Až do doby, kdy jsem si nevšiml, že jsem při dotahování spodního víčka „přiskřípl“ těsnění a s důverou, že se nemůže nic stát se neobtěžoval hodinky před koupáním sundat. Navíc dnes už jaksi zrak neslouží jako kdysi…

Chci tím říci, že u hodináře (pokud to není nějaký pišišvor) dostanete jednak kvalitní baterii (a věřte mi, JE VELKÝ ROZDÍL mezi dobrou baterií a šuntem od Vietnamců, který „zdechne“ po půl roce provozu), druhak Vám provedou kontrolu těsnosti, na kterou vystaví certifikát. A to tak za cca 200–300 Kč, což s ohledem, že baterku měníte za 5+ let za to STOJÍ! (Čím méně nesmyslů hodinky mají, tím déle vydrží. Pokud nemají podsvícení, klidně s jednou baterií vydrží i 10 let!) Mně vydrží sice jen cca 1–2 roky, ale to proto, že ČASTO využívám podsvícení – a to žere baterku jaxviň.

A to všechno udělají NA POČKÁNÍ – za cca 15 minut. Vždy, když měním baterky (většina rodiny si zvykla tohle „hodit na mě“), tak v nákupáku vyjedu do patra, předám hodinky, sjedu dolů, kde provedu běžný nákup a vyjedu z5 pro hodinky s vyměněnou baterií.

Jednou se mi stalo, že u hodink bylo mikroskopicky narušené sklíčko u kraje (normálně okem byste si toho nevšimla), ale tlaková zkouška těsnosti to odhalila, tak jsem je tam musel nechat týden (sklo se muselo objednat), ale za ten klid v duši to STOJÍ!

Chci tím říci, že bateriové hodinky NEJSOU špatné. Ženy mají navíc ve zvykou hodinky používat i ve funkci estetického doplňku a třeba ségry raději koupí takové, které „se jim líbí“, protože částka, kterou vynaloží na klasický mechanismus je přinejmenším 3000+ Kč, což raději investují právě do vzhledu hodinek (je MNOHEM víc z čeho vybírat) – baterka nebaterka! (popravdě – VZHLED je asi to JEDINÉ, co je zajímá – myslím ;) :D)

Nicméně – pokud trváte na klasickém natahování/au­tomatu, tak i ty se dají pořídit. Na webech (hodinkářských e-shopech) použijte filrty dle Vašich představ, ale počítejte s tím že právě kvůli výše zmíněným vlastnostem výběr nebude moc velký. Tedy pokud nezvolíte „vysokou ligu“ luxusních hodinek v ceně přinejmenším několik desítek, klidně i stovek tisíc. (pozor, nečekejte „kilogramy“ zlata či kamenů [i když „něco málo“ tam být může] – jsou to prostě „JEN“ provedením dobře vyrobené mechanické hodinky)

Abych Vám ozřejmil nesmyslnost takového nákupu – ke čtyřicátinám jsem dostal luxusní Doxy – automaty (limitovaná edice, záruka 99let atd. – ale jinak v podstatě normální hodinky, žádný „orloj“ s kompasem, co ukazuje i „zatmění Měsíce“ apod.!). Mám je v trezoru, vytáhnu je pouze v případě „hógo-fógo“, jestli mi rozumíte. Jednou jsem s nimi „trošku škrtl“ sklíčkem o kliku – a „nerozbitné“ sklíčko prasklo! V Praze by mi to sice také opravili/vyměnili, ale přišel bych o záruku, takže šup s nimi k výrobci do Švajcu! Nechtějte vědět, na kolik mne „ta sranda“ přišla – samotné sklíčko si účtovali skoro 500 CHF + práce (nezáruční oprava) + doprava (poště to nesvěříte) + pojištění atd., ale to „nej“ přišlo až na závěr – celníci po mně TVRDĚ vyžadovali bakšiš (clo) a musel jsem se snad 14 dní s nimi dohadovat a dokladovat, že hodinky jsou moje a cestovaly pouze „na otočku“! :( Věřte mi, že kupovat luxusní hodinky z praktického hlediska NEMÁ SMYSL!!

Zvažte, jestli je OPRAVDU dobré trvat na mechanickém strojku, když elektronický je levnější, v nižích cenovýlch ligách i přesnější (to je dáno z principu) a vůbec. Po hodinkách nekoukám (mám jich „zásobu“
 – tradiční dárek na každé mé „kulaté cátiny“), takže nemůžu přesně říci KDE jsou kamenných krámech v nabídce, ale tipl bych si, že téměř jistě je budou mít naproti Bílé labuti (kdovíproč myslím, že je to značková prodejna Casio), zcela jistě budou mít na pěší zóně (ovšem za nepřiměřené ceny).

Každopádně nějaký odkaz > https://www.ho­dinky.cz/pro-zeny/?typ_strojku[]=13281&typ_­strojku[]=13277 (převybrány dámské natahovací/au­tomaty, pokud chcete, vlevo je filtr, kde si můžete mezi jiným zaškrtnout požadovanou vodotěsnost)

Michálek1245

Já nosím klasické hodinky, Primky, a manželka nosí dámské smart hodinky od https://www.car­neo.cz/smart-hodinky takže si myslím, že hodinky jsou stále téma. :) Jasně, už to nenosí každý. Na druhou stranu v době velkých telefonů, které se zase nosí spíše někde v tašce než v kapse, je fakt rychlejší kouknout se na hodinky než hledat někde telefon v kabelce nebo pánské tašce přes rameno.

malinak812

Pochopitelně že se takové hodinky stále dají sehnat. Sám také nejsem moc velkým fanouškem těch chytrých. Snad žádné se mi z hlediska designu prostě nelíbí. Není nad klasické hodinky. Já před lety dostal jedny vodotěsné hodinky z https://www.be­ny.cz/hodinky/pan­ske/vodotesnost-10atm100m/ a ty jsou snad nezničitelné. Zažily toho už se mnou za ta léta hodně.

led

Pokiaľ si dobre pamätám, tak „ruské“ mechanické hodinky sa predávali v predajniach okolo Staroměstského Náměstí.

aliendrone

DPC, i když jsem se OPAKOVANĚ snažil, tak tenhle web ten odkaz prostě ZPRASÍ! Sry, ale budete muset filtrovat sama! :)

Edison

Asi jsem si právě vybral: https://www.ves­twatches.com/o­mega-speedmaster-professional-black-dial-black-leather-bracelet-pa124552.html Je to replika hodinek mj. programu apollo. Jsou náááádherný… 😉

ivzez

Edisone, používám hodinky na baterii, protože se mi už
před několika lety nepodařilo (v Praze!!!) sehnat obyčejné.

Mohl byste prosím dát nějaký odkaz aspoň sem?

annas

Jsem na tom stejně, chtěla jsem si koupit náramkové hodiny bez baterky za běžnou cenu, neuspěla jsem.

Ale někde v reklamě jsem zahlédla, že je zájem o hodinky bez baterek, ale samozřejmě jsou „chytré“, za několik tisíc korun.

Asi vydržím s těmi na baterku. Přestala jsem se už o ně zajímat.

Ale viděla jsem v jednom bazaru upoutávku, že vykupují staré náramkové hodinky.

Kepler

Nějak si nedovedu představit „chytré“ hodinky bez baterek, tedy mechanické. Měl jsem mechanické automaty Omegy, které ležely dlouho v šuplíku a potřebovaly jen rozchodit, tedy asi jen vyčistit a promazat. V obchodě mi řekli, že by to stálo 8 000,– (!) Tak jsem je radši prodal ve výkupu za 4 000.-

Edison

Jinak s do jisté míry lze za „chytré“ mechanické hodinky považovat třeba chronografy…

Edison

Nemáš tam ještě jedny? Nerpamatuješ, co to bylo za model? Já si třeba nechal repasovat hodinky po tátovi… Krááásně mi to udělali..

Kepler

Byl to starší model 2000, další opravdu nemám.

Edison

Model 2000 mi nic neříká… Modelové řady slušných hodinek mají názvy (speedmaster, seemaster… a ještě podnázvy…) ale to je fuk, dyž nejsou…