Avatar uživatele
Kepler

Dají se brambory pěstovat na balkóně?

Máte někdo zkušenosti s pěstováním brambor na balkóně nebo lodžii? Slyšel jsem, že to jde v děrovaném igelitovém pytli se substrátem a sadbou. Jak tak koukám, brambory jsou dnes často dražší než banány a cenově se to nevyvíjí dobře.
Poraďte!

https://pixaba­y.com/cs/photos/pe%C4%8D­en%C3%A9-brambory-gurm%C3%A1n-%C4%8Desnek-om%C3%A1%C4%8Dka-2157201/

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 1807 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

I ty jeden Mičurine. Můj šéf kdysi říkával, že všechno jde, jenom malé děti nechodí. V tomto případě si je třeba položit otázku o smyslu tohoto konání. Na Tvém místě bych na balkon umístil truhlík s bylinkami, kterými si pak brambory odněkud z Vysočiny ochutím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Když vemu v potaz, jak hluboko a široko koření, pak se určitě na balkoně či lodžii pěstovat dají.
Vždyť není problém je zasadit do truhlíku šíře třeba 40 cm a odpovídající hloubky.
Ovšem otázkou zůstává, jestli pěstování v takovém množství má smysl.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nejsem farmář, ale mám pocit, že bramborový keřík potřebuje DOST prostoru (zeminy). S ohledem na výnosy a skladování nemyslím, že by to blo praktické. Chilli papričky ovšem ANO! Rada dudu se mi zdá nesrovnatelně praktičtější, venkoncem sám jsem truhlíkový latifundista. Vřele DOPORUČUJI, je to bezva na nervy, hlavně po ránu než vyjde Sllunce, všichni ještě chrápou je zalévání atd. takovou SUPER „rozcvičkou pro chlapy v nejlepším věku“ – závan přírody ve městě! ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek