Lgee

Dá se zvýšit IQ?

Dá se zvýšit inteligence?

Nejlepší odpověď
hapiky

Dá. Dokonce velmi lehce! Stačí ten samý test udělat ještě jednou!

Další odpovědi
Gus_Fring

Je to spekulativní, ale v podstatě ano. Když budeš různé IQ testy opakovat, budeš pravděpodobně lepší a lepší. Ale to by potom ztrácelo smysl.
Mozek se dá ale cvičit i jinými způsoby. Hrát šachy, dámu, Scrabble a další logické či verbální hry. Celkově stolní hry zlepšují minimálně sociální interakce. Dále je dobré učit se nové věci a zkoušet je trochu jinak. Třeba zkusit psát druhou rukou atd.
Urcite o tom najdeš něco na internetu.

da ny

Ano.
Kdysi jsme se učili, že IQ s věkem a životními zkušenostmi stoupá.
Jindy je to tak, že člověk ani v apatyce nekoupí 😁

Nevím, kolik je Vám let, možná se dočkáte, až zestárnete…..
Do té doby se vzdělávejte, hodně čtěte a vnímejte život kolem sebe.
Těžko se na internetu hledají seriozní informace potvrzující toto tvrzení.

" Lidskou inteligenci v průběhu života ovlivňují jak vrozené možnosti vývoje, tak učení a podněty přijímané z okolí. V neposlední řadě je tu proces biologického zrání nervové soustavy, který zahrnuje rozvoj schopností na začátku života i jejich postupné zanikání k jeho konci."
https://www.iq-tester.cz/o-inteligenci/iq-dle-veku.html

Na on-line testy příliš nespoléhejte.
Někdy je prospěšnější přítomnost zdravého selského rozumu, než hodnota IQ

elkon

Nedá, je to vrozené. Někdo na to má, někdo ne. Tak to ve světě chodí. Každý není génius, stejně tak každý není pako.

elkon

Opakováním testu nezvýšíš IQ, ale dokazuješ právě opak, protože v tom případě jsi podvodník. IQ je vrozené. Jinými slovy „někdo na to má, jiný ne“.

hapiky

elkon: Kdo nepozná ironii… no další ironie by byla na tebe už moc.

elkon

Kdo neví, plácá koniny a pak to svádí na ironii. Ten kdo se zeptá, čeká normální odpověď a ne že se tu někdo bude předvádět.

DoTazatel

Ke Gus_Fringovi doplním ještě třeba řešení logických, matematických úloh, obyčejné počítání příkladů, dále i rozšířování znalostí ve fyzice a chemii. Ale dobré josu na to ty logické hry, hlavně šachy (a jím obdobné deskovky).