Dena443

Dá se z vysunutého zásobníku pistole střílet?

Kamarád natáčel scénku a měl vysunutý zásobník, ne hodně, ale jen o trochu a ve filmu střílel. Je to reálné?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Z pistole s (po)vysunutým zásobníkem se DÁ vytřelit. Ale pouze za předpokladu, že je náboj zasunut v komoře. Tudíž vystřelíš výhradně 1×, proces přebíjení/zno­vunabití dalším nábojem v důsledku (po)vytažení zásobníku nefunguje.

BTW – „zapomenutý náboj“ v komoře (při vyndaném zásobníku je jednou z nejčastějších příčin nehod (včetně smrtelných!) při manipulaci se zbraní (např. čištění). :)

DODATEK – Ze samotného zásobníku se střílet NEDÁ (pokud bych měl bazírovat na znění otázky), ať je vysunutý zcela či jen částečně. Odpověděl jsem v jejím předpokládaném smyslu. ;)

Další odpovědi
nyjono

Střílet – kolikrát?
Vystřelit – ano.

seraphico

K tomu „trochu vysunutému zásobníku“ mě napadá, jestli spíš neměl prodloužený zásobník.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

mvk

Jenom dvě poznámky :

  1. taky myslím. že mohlo jít o prodloužený zásobník
  2. některé pistole (Browning Hi-power, některé Rugery a Walthery) při vysunutém zásobníku odpojují bicí mechanismus, takže nevystřelí ani náboj v komoře.

Emefej

mvk > který Walther to má? Já 3 mám a u všech lze s nedoraženým zásobníkem vystřelit.

magorvkleci

vlastně jen malorážný P22