Klára K.

Dá se z betonových kachlí umýt potravinářské barvivo?

Kdybych si rozpustila ve vodě potr. barvivo, a vodu poté vylila na betonovou dlažbu na zahradě, smyl by to déšť?

Odpovědi
gecco

Není beton, jako beton – tedy závisí na kvalitě betonu (a případném jiném znečištění jeho povrchu), nakolik by se barva vsákla.
Ale pokud se ti jedná o ´hezký´ jednobarevný povrch, pak jej, pravděpodobně, nedosáhneš (barva se vsákne na různých místech různě) a déšť ji bude i různě vymývat – výsledkem budou barevné fleky…