maschin

Dá se v dnešní době na českých horách zemřít podchlazením?

Co vím o smrti na českých horách, tak se umírá především na sjezdovkách, nebo někdo zkolabuje a už ho neoživí, popřípadě pod nějakou lavinou. Ale dá se ještě zemřít tak, že se někdo ztratí na běžkách a než ho najdou, tak zemře podchlazením?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Proč by ne? Stačí když si udělá výlet „vlastní trasou“, nevezme si s sebou mobil, někam zahučí a než se po něm někdo začne shánět, je ťuhýk. Lidé dělají i mnohem větší blbosti! :)

Další odpovědi
FlAsh_7

Pokud spadneš do ledové vody…

Edison

Zkus zavřít do chladničky… A nepotřebuješ k tomu ani hory.

autacek

Podchlazením můžeš zemřít i na lavičce v parku. Tak moc se tu ještě globálně neoteplilo, aby byly i hory bezpečné.

Kelt

Dokonce se to stalo jednomu běžkaři z Pusteven nebo z Radhoště na cestě do Rožnova. Stačí pár hodin, změna počasí a cokoliv dalšího, třeba zdravotní stav. V zimě i v létě je to možné, lidé to podceňují.

Mc Merkurion

… a nejen na horách, stačí se zapomenout v nějaký škarpě na ztracený vartě v zapadákově a je to hned …

Bobek 2

Každou chvíli někdo zemře na podchlazení. A nemusí to být ani na horách.