Kelt

Dá se upravit nebo zjistit PIN karty z počítače?

Mám dva účty a dvě karty. Přes George se do systému přihlásím a mohu provádět libovolné operace. Mám zde také přístup na kartu, kterou využívám k placení. Stalo se mi ale, že to požaduje po mně PIN, který neznám. Je to divné, protože mám bezkontaktní kartu do 500 Kč. No a lístek , kde je PIN jsem někam založil. U bankomatu lze změnit PIN, tak nevím, zda to jde z počítače? Stačilo by zjistit současný PIN, ale nevím, zda to tady uvidím. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Podívej se do častých dotazů. Je to tam popsané:

PIN k vaší kartě si můžete zobrazit v mobilní aplikaci George. Stačí kliknout na přehledové obrazovce na dlaždici s vaší debetní či kreditní kartou a pod záložkou Nastavení vybrat možnost “Zobrazit PIN”. Operaci je nutné potvrdit vaší stávající bezpečnostní metodou.

Zdroj: https://www.csas­.cz/cs/caste-dotazy#/hcl/ca­tegory/csas.cas­te-dotazy.george­.karty/qa/kde-si-mohu-zobrazit-pin-ke-karte

Další odpovědi
Kepler

Jsem taky klientem ČS a taky používám kreditní kartu. Znát PIN je nutné u každé karty, jinak ti bankomat nic nevydá. Akorát si nemyslím, že na bankomatu lze změnit PIN. Přes PC se to asi vyřešit nedá. Zřejmě to bude chtít osobní návštěvu u nejbližší pobočky ČS. Osobně si různé PIN, hesla a pod. napíšu do sešítku. Nic spolehlivější­ho není.

Alesh

Samozřejmě, že to jde, teď jsem to i osobně vyzkoušel. Já se tedy přihlašuji přes klíč ve smartphonu, nevím jak ty?! Každopádně jsem se přihlásil do IB na počítači, tam jsem vlezl na kartu a informace o kartě a vyžádal si zobrazení PIN. Po potvrzení na telefonu, se mi ten PIN zobrazil právě na něm. Jednodušší je vše udělat na telefonu, záležitost tak na 20 sekund. Ale klidně si zajdi do banky, myslím, že ti ten PIN stejně akorát pak pošlou doporučeně poštou, nepřekvapilo by mě to… 😉

elkon

Myslím, že to nelze, to by se pak tam mohl nabourat kdekdo. zajdi do spořitelny a tam to vyřídíš s občankou. Pin přeci musíš znát, když kartou platíš. každý nákup není do pěti stovek. Leda že by karta nebyla tvoje a v tom případě…

Midoc

Každá karta má svůj PIN. Dostal jste ho společně se svou kartou poštou. Je čtyřmístné číslo. Když ho někdo zapomene, zajde do banky. Tam mu přidělí nové dočasné PIN, které si potom změní v počítači, nebo v bankomatu.