asistentka11

Dá se umístit přípojka na vodu a kanalizaci mezi již zbudovanou přípojku (skříň) plynu a telefonu?

Přibližná vzdálenost mezi již zřízenými skříněmi je cca do 1,5m. Prosím o radu, zda se nemusí dodržovat určité rozestupy. Děkuji :)
Vránová

Nejlepší odpověď
ro.ck

Vzájemné odstupové vzdálenosti mezi vnějším lícem potrubí (takže nezapomeňte započítat zejména u kanalizace průměr potrubí:
plyn – voda = 0,5 m
voda – kanalizace = 0,6 m
kanalizace – sdělovací kabel = 0,5 m.
Ať se vám na to nějaký projektant koukne a změří si to přesně (stejně budete dřív nebo později potřebovat projekt od někoho s kulatým razítkem), ale jestli máte mezi skříněmi 1,5 m, stojí to za pokus, mohlo by to „s vodřenejma ušima“ vyjít. Na papíru to najdete v ČSN 73 6005.

Další odpovědi
Michálek1245

Jako teoreticky by to mělo jít. Vlastně nevidím tak nějak důvod, proč by to nešlo. Ale raději bych si to někde ještě ověřil. My tam takhle máme daný systém na zpracování šedé vody z odpadů, abychom ji pak mohli recyklovat dál třeba na zalévání a tak. Ale jako tohle je fakt na vyjádření nějakého odborníka.