Kepler

Dá se u nás někde koupit kava?

Vyhledávač mi samozřejmě nabízel jen kávu. Jak jsem před chvíli viděl v TV, Fidžijci se z ní rádi zhulákají a po každém šálku 3× tlesknou. Měli byste chuť ji vyzkoušet?

Nejlepší odpověď
marci1

Piper methysticum (česky Pepřovník opojný) nebo zjednodušeně Kava Kava je už po staletí součástí polynéského života.

Před příchodem Evropanů neznaly zdejší kmeny alkohol, a tak si při různých oslavách, důležitých ceremoniálech, obřadech nebo svatbách připíjeli právě nápojem z Pepřovníku.

Jeho tehdejší úloha se dá přirovnat vínu v západních zemích. Kava Kava je z čeledi Piperaceae. 🙂

Koupit se dá např. zde: https://shop.e­nergiezivota.com/pro­dukt/superfood­s/mozek/177-kava-kava-70-5-g?gclid=CjwKC­AjwycfkBRAFEi­wAnLX5IceTOXy_C_jDzTXWR­PR4pMgh3bwKYSE-AkjNW_bpINAR2Lk4gQKc3­hoCvZEQAvD_BwE