fyziq

Dá se poslat kolo poštou?

Potřebuji poslat jízdní kolo o váze přibližně 20kg poštou. myslíte, že mi to vezmou? Když ne, tak se vás chci zeptat, jak fungují ppl? To si je zavolám, oni přijedou ke mě domů a odvezou to zákazníkovi nebo musím někam k jejich depu?

Odpovědi
anonym

Dá – http://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky/cr/ba­lik-do-ruky
Musíš kolo zabalit do krabice (tu ti dají např. v cyklopotřebách) otočit pedály/kliky i řídítka (lepší je je sundat z krku a připevnit ke štangli).
A – samozřejmě můžeš použít i libovolnou přepravní službu – nemusíš k depu, můžeš si objednat i svoz.

lota

Ano dá, bude to asi jako nadměrný (neskladný) balík, ale dá. Pošťačky poradí víc.