Kepler

Dá se péřový polštář normálně vyprat v pračce?

Zkoušel jste to někdo a s jakým výsledkem? A když ano, jakým programem a teplotou?

Nejlepší odpověď
redy

Ne, ale jsou pračky, které to umí.

Jsou i čistírny na peří…

Další odpovědi
marci1

Peří domá nemám, ale údajně se dá péřový polštář (stejně jako péřové bundy) vyprat i v pračce. Na menší teplotu 30–40 stupňů a nedávat do sušičky. 🙂

Dismas

Minimálně jednou ano.

Kepler

Díky Marci, vyzkouším. Někdo průkopník být musí.

Kepler

Dismasi, pokud ji to nezkoušel, tak neodpovídej. Takovou „chytrou“ může dát každý ignorant.

Kepler

Redy, to vím, používají chlorovaná rozpouštědla. Jenže poslední pojízdnou čistírnu peří jsem u nás viděl asi tak před deseti lety.

redy

Kepler: Čistírny peří jsou po celém Česku.
Jen v Jihlavě jich je asi 5.
Ale nechci strašit, když to hodíš do pračky, třeba jen na třicet nezjískáš nic. Peří se zcucká a o alergii budeš mít vystaráno…

Ale kdo chce kam… 🙂

Já bych do toho nešla 🙂

Kepler

Ta já zas do toho půjdu. Věřím tomu, že tenzidy právě to zcuckané peří rozvolní a polštář nabude na objemu. Začnu opatrně s krátkým programem a na 30 st. Jak to dopadne, dám vědět. Buď ten polštář zahodím, nebo zas vynaleznu něco nového.

redy

Kepler Ok, dej vědět. Ale nejdřív si to raděj nech patentovat, co víš, co z toho vyleze 🙂

Kepler

Právě jsem to vytáhl z pračky, nechal jsem to ždímat jen na 400 ot, takže je to těžké jak sviňa a bude to možná schnout 3 dny. Ale už teď je ten polštář objemnější a sypovina krásně čistá. S patentováním nepočítám, pro přátele vše zdarma!

redy

Kepler 🙂