Jean Didier

Dá se odmaturoval bez čtyř let docházky?

V ČR

Nejlepší odpověď
Tw!st

Jedině pokud by si měl výuční list a přihlásil by ses na nástavbové studium které v denní formě trvá 2 roky.

Další odpovědi
Edison

Ne. Docházka je nutností. V „dálkové formě“ je sice omezena, ale ne nulová a není to „bez docházky“. Bez docházky bys neměl vůbec být připuštěn ke zkoušce.

DoTazatel

Bohužel nedá a to je škoda. Bylo by fajn prostě splnit zkoušky bez nějaké předešlé docházky – jen podle toho jak se sám člověk připraví a jestli to chce udělat. Co je na maturitě ví každý (nebo se může podívat na zadání předchozích maturit, které jsou dostupné online). Plus by si ještě vybral z čeho konkrétně – jako oborově – by chtěl maturovat.

Rokio

DoTazatel: Ve většině názorech s tebou souhlasím, ale tohle je s prominutím naprostá hloupost. Naopak si myslím, že známky ze čtyřech ročníků by měly mít při maturitě nějakou váhu (např. 50 %). Víš chodit do školy a držet si průměr vyžaduje také nějakou námahu. Klidně může na SŠ propadnout i žák, který se snaží, učí se, dělá domácí úkoly a chová se slušně k žákům i pedagogům.