Jiří Bohumil

Dá se někde sehnat či koupit pro léčebné účely marihuana – kanabis?

Zjistil jsem, že pro můj zdravotní problém (diagnóza fybromyalgie), byly provedeny výzkumy s velmi dobrými výsledky, na potlačení bolesti, s marihuanou (údajně kladné výsledky u 85% pacientů).
Vzhledem k tomu, že klasická analgetika, mi nepomáhají, nebo antidepresiva sice pomáhají od bolesti, ale mají velmi „neblahé“ vedlejší účinky, takže je odmítám užívat, chtěl bych tu „marjánku“ vyzkoušet.
Když jsem pátral, kde se dá sehnat, je v nabídkách pouze ve formě semen, pro vypěstování.
Nikde jsem však nezjistil, kde by se dala sehnat už vypěstovaná – usušená.
Je mi jasné, že jde (zatím) o zakázanou drogu, ale snad by, pro léčebné užití (vyzkoušení), bylo možno pár gramů někde sehnat, včetně doporučení jak ji používat. Třeba u nějakého bylinkáře.
Pokud by se osvědčila, pak už bych si ji i vypěstoval („v povoleném množství pro vlastní potřebu“).
Poradí někdo?
Upozorňuji, že jde opravdu o radu pro léčebné účely a tak snad mou otázku admin nesmaže jako doporučení dodavatele pro kuřáky – narkomany.
Za případné rady a odpovědi děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Legálně to lze pouze na předpis pro přesně vyjmenované diagnózy – vice zde: http://www.sa­kl.cz/lekari/in­formace-pro-lekare

Nelegálně to lze různě…

Další odpovědi
Kepler

Přípravků s léčivým konopím už existuje celá řada, je ale nutný předpis od lékaře. Moje bývalá přítelkyně – lékařka jej používala na bolavá záda už před deseti lety. Vyráběla si konopnou mast (jednu rostlinu měla na zahradě). Sádlo prý bylo lepší, než lékařská vazelína. Jinak zajímavé počteníčko je tady: https://www.di­nafem.org/cs/blog/c/­leciveho-konopi/

Jinak pozor! Léčba fibromalgie je přísně individuální, je závislá na potřebě stavu a momentální situaci. Takže radši poslechni doktora. Počti si tady: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/fibromyal­gie.htm

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/fibromyal­gie.htm#ixzz4sczU­oDxV

orestez

V odpoledních hodinách někde v parčíku od mladistvých. Večer pak běžně v ulicích města. V noci snad i v autobusech nočních rozjezdů. Marihuanu ke kouření můžete sehnat zdarma v hudebních klubech, nemusí tam hrát kapela. Prostě sklep. Stačí drze slušně požádat týpky sedící u baru o brko. V továrnách to kouří skladníci. Tsk podle včerejšího výstupu u obchodu bych tipoval, že stačí najít víc než 3 zevlující a mimochodem prohodit „jsem nový zákazník“. Pak by se vám měli věnovat. Otázka důvěry v kvalitu a možná další obchod závisí jak se dohodnete. Nevěřím v nekvalitu, to by postrádalo smysl přesunu peněz. Další místo kde byste mohl sehnat trávu jsou večerky s vietnamskými provozovateli. Radu kterou žádáte, nepovažuji za doporučení alkoholu, kouření a narkomany. Příroda umožňuje léčbu. Blízké okolí univerzit, nebo Janáčkova akademie umění, věřím, že vám pár semínek poskytnou. Nikdo z nás neví, s jakou nemocí skončíme.

Mc Merkurion

… pěstovat ji i můžeš, pět sazenic, ale je problém se sklizní, to už tak moc povoleno nejni, teda, je to závislé na složení (jestli se nic nezměnilo) a problém ani tak nejni s policií, ale s nežádoucí sklizní jiných zájemců … ale je to nejjednodušší a nejlacinější cesta (http://www.li­dovky.cz/do-ceska-dorazilo-lecebne-konopi-pacienti-ale-kvuli-cene-zrejme-zamiri-na-cerny-trh-g2k-/zpravy-domov.aspx?c=A170504­_181940_ln_do­mov_sk ) … jak pěstovat >>> jsou toho plné weby i youtube, ale bohužel raději nebudu dávat odkaz, ale najdeš to opravdu snadno …

Drap

Na černém trhu.
Jen pro doplnění: Žádné množství neni povoleno, pokud nemáš povolení a to ti nikdo nevydá.

Smackdown

Seženeš skoro všude,u mladých v parku,neboj se oslovit i romy,maji všechno,ale jestli si robusný postavy jako já,budou mít strach že si fízl,abudou dělat,že nic takového nemají,jednoduchý příklad,byl jsem v Praze SAPA,a ti Wietnamci co mě viděli měli v očích hrůzu,jestli nejsem fízl nebo z kriminálky,další kde sem byl tak Praha holešovice na tržnici,už jsem myslel že mě někdo sejme ze zadu,o krok dál wietnamec na nás naběhl jestli nechceme značkové zboží,řekli jsme ano byli semnou další 3 lidé, tak jsme šli,a mě zastavil a povidá,ty tady zůstaň,moc veliký,takže mě tam nepustil a ostatní jo,takže podle postavy soudí člověka co je asi zač,tak jen aby si pochopil situaci jestli seženeš zboží nelegálně nebo ne.

zjentek

Sused má letos ve skleníku parádní kytku. Tak jsem tam zachvátal a jestli chceš, tak ti střelí 2g za štyry kyla. Tak to říkal ;)

On je ale fiškus a kytka teprv roste, tak abys nějak neprodělal…

Jiří Bohumil

Lamalam, moc děkuji, jde o aktuální informace a hned s nimi „klapu“ ke svejm doktorům (obvoďák, neurolog a revmatolog). Uvidím, který bude „povolný“.:-)))
Psychiatra jsem už „zavrhnul“. Antidepresiva sice pomáhala na bolest, ale cca 10 let jsem byl „mimoň“.
Ale už jsem se jich zbavil (zaplať pánbů), ale bolesti se tím pádem vrátily. Ale nyní raději trpím fyzickou bolest, než být, vlivem antidepresiv, bez energie a emocí. Absolutně mění osobnost. Toto mi nyní i potvrdila má revmatoložka.
Jinak jejich jediné doporučení – „naučit se s tím žít“, je to neléčitelné.:-(((
Keplere, taky díky za odkazy, už jsem si o tom hodně „proštudoval“, ale jakékoliv další informace jsou vždy dobré.
Takže oběma moc děkuju a snad se budu moci nějak „revanšovat“.:-)))

orestez

Lamlam je jako Jiří z TV scénky Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse Nejslabší máte padáka https://youtu­.be/0T4ymOgrahc