kefud

Dá se nějakým způsobem utlmit zvukový doprovod u TV a videa při mluvené řeči?

Strašně je to pro mne nepříjemné, vůbec nerozumím mluvenému slovu.
kefud.

Odpovědi
gecco

Jestli jsem to dobře pchopil, chceš v nějakém pořadu při mluveném slovu utlumit jen zvuky ´pozadí´…
Pokud by bylo slovo na jednom kanále sterea a podbarvení na druhém, šlo by jeden kanál utlumit – pokud je ale obé na obou kanálech, neuděláš s tím nic (maximálně, pokud má TV equalizer, bys mohl zkusit potlačit výškové a basové frekvence, mluvené slovo má frekvence cca 500 – 4000 Hz).