Mechanich

Dá se nějakým způsobem přežít elektrické křeslo?

Pokud je odsouzenej poslanej na elektrický křeslo, může teoreticky ještě udělat něco, aby popravu případně přežil? Nebo už je to konečná? Jsou totiž známý připady, kdy odsouzenci popravu přežili, tak mě zajímá, jestli to měli nějak promyšlený nebo to byla čistě náhoda. Na jakejch okolnostech případně záleží, jestli se „poprava“ povede nebo ne? Řekněme třeba, když je ten člověk hodně svalnatej nebo si vezme boty s hodně tlustou gumovou podrážkou, aby elektrika tak neproudila, pomůže mu to nějak?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sám odsouzený to nijak ovlivnit nemůže, vždy jsou zajištěna opatření pro maximální vodivost, ale skutečně byly případy, že popravovaný přežil díky dodnes neobjasněným okolnostem – anomálie. Podobně, že existují lidé, kteří přežili přímý úder blesku, zatímco jiní byli zabiti teoreticky bezpečným proudem.

Další odpovědi
aliendrone

Jednak jak píše Kepler jsou praktikována opatření k zajištění maximální vodivosti (na hlavu ti pod „helmu“ strčí morkou houbičku, poutací kšíry na nohách i rukou jsou taktéž máčeny slanou vodou atd.) Navíc nějaké „boty s gumovou podrážkou“ či jiné bejkárny nehrozí (nejsou povoleny) – i kdyby na to měly vliv.

Druhak – je to úplně jedno, exekuce se koná do té doby, dokud nejsi mrtvý. V případě že přežiješ první pecku (asi 20s, už nevím), je opakována tak dlouho, dokud nezemřeš. V jednom případě ji opakovali dokonce 3×, přihlížející (byť za sklem, aby to nemuseli čichat) omdlévali a popravovaný při třetím opakování doslova hořel, z těla mu šlehaly plameny.

Inu – humánní Amerika, to jen v nelidské Číně tě střelí do zátylku (jednak to není nic složitého a protože navíc mají praxi, jsi OKAMŽITĚ mrtvý, zásah mozkového kmene je zkrátka nejrychlejší smrt. :)

Anttistress

Jo, některý lidi to přežili, ale ne kvůli tomu, že byli extra svalnatý, ale spíš jim někdo na poslední chvíli zachránil koudel. Troufám si tvrdit, že neexistuje nic, co by ti jako vězni v tomhle mohlo pomoct přežít popravu.

  1. Svaly asi těžko. Proud ti bude tělem procházet stejně a navíc je ho fakt neskutečný množství.
  2. Gumový boty by ti byly na nic. Elektrody máš na hlavě a na noze, aby vedly proud přes mozek a srdce. Možná to má význam kvůli uzemnění, ale jak píšu, proud je tak silnej, že by tě to zabilo i v holinách. Navíc už si vězni nemůžou brát ve většině případů nic na nohy. Gumáky by myslim neprošly. Někdy maximálně ponožky, ale většinou más bosý nohy, když jdeš na křeslo.

Spíš mě napadají ty okolnosti, který by se mohly pokazit, když jdeš na křeslo. Těch je celá řada.

Edison

Nepomůže. Elektrody se připínají pevně na holé tělo. Pokud někdo přežil, dle mého skromného soudu šlo o selhání, poruchu, nebo něco takového.

Kelt

Mít poslední přání a domluvit se s dodavatelem elektrické energie, aby v okamžiku zahájení popravy vypnul přívod proudu.

Jenda.123

To je spíš větší šance, že udělá popravčí četa někdy během přípravy chybu nebo dojde během popravy k nějaké poruše. Vězeň zřejmě nebude mít před popravou prostředky, aby se nějak pojistil, že ho elektřina nezabije. Navíc je do těla vpouštěno takové množství proudu, které zabije i hodně velké zvíře.

A i kdyby k tomu došlo, čekal bych, že se budou snažit problém vyřešit do několika hodin a vězeň je pak na křeslo předveden ještě ten den. Nečeká se podle mě několik dalších týdnů.

Jsou spíše známy případy, kdy prokurátor v poslední hodině zavolal, že se poprava ruší a vězně tak zachránil. Žádná poprava se ale nepřerušila na základě toho, že by na sobě vezeň nosil něco speciálního. Naopak, vězeň má na sobě při popravě pouze to nejnutnější.

Rokio

Chudáci odsouzení. Já bych v zemích, kde je trest smrti, tento trest zrušil a dal bych jim mírnější trest. Také bych zrušil doživotí bez možnosti propuštění.

Mechanich

Jasně, proto by to právě bylo dobrý třeba i pro ty, který tam byly poslaný nevinně a jejich nevina se dokáže až v následujících pár dnech. Ale v některejch případech bych i byl pro křeslo, když je to nějakej masovej vrah, kterej si to fakt zaslouží. Na druhou stranu ale co teď koukám to je asi fakt masakr: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eEWLcOUY­yaA