sup

Dá se nějak vyhnout exekuci v důchodu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, dá. Vše zaplatit co nejdříve a další dluhy nedělat.

Další odpovědi
anonym

Do dluhů se může dostat i ten, co pracuje, má hypotéku a najednou bum! Zradí ho zdraví, vyhodí z práce a exekutora to nezajímá a co teprve takový důchodce, když si musí zaplatit náročnou operaci, léčbu a nebo si potřebuje odpočinout v lázních. Má na to z důchodu? Nemá, a tak si vezme úvěr od těch …, opomene jednu splátku a už to jede. Lidi, neházejte všechny do stejného pytle.

marci1

Důchodci jsou na tom stejně jako ostatní: Jedině co nejrychleji zaplatit. Půjčit si třeba od příbuzných, nastěhovat se k nim, aby člověk nemusel platit nájem atp.

Lamalam

Nedělat dluhy.

ivzez

Je několik možností:

  1. podat návrh na osobní bankrot a požádat o oddlužení
  2. splatit dluhy
  3. nevyjdou-li předchozí kroky, zkusit se dohodnout s exekutorem o splátkách

K bodu 1:
Pokud byste pro oddlužení neměl dostatečné příjmy, je možné se s někým
(nejspíše z rodiny) dohodnout o poskytování pravidelného daru na základě
darovací smlouvy.
_____

Podle mne by byl asi nejschůdnější splátkový kalendář a následné oddlužení.
Důchodce zřejmě nebude mít prostředky na okamžité splacení všech dluhů.
Exekuce by mu „visela na krku“ až do smrti, dluhy by následně podědili pozůstalí.

Informace k oddlužení na portálu Justice:
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html

Kepler

Domnívám se, že ne. Důchodci nejsou žádná chráněná skupina občanů. Exekuce se uplatnují i na sockách, které nemají pomalu co do huby.

Oprava: beru zpět. Pochopil jsem to tak, jako že exekuce byla už uvalena a jestli se z toho nedá vybruslit.

dudu

Nedělat si kvůli svým nevydařeným dětem dluhy.

Kryšpín

Emigrovat do jiné republiky s kterou Česko nemá diplomatické styky