Avatar uživatele
anonym

Musím nahradit půjčenou věc, která mi byla odcizena?

Chtěla bych se zeptat,pokud mám půjčenou věc a tu mi odcizí,musím ji nějak nahradit člověku od kterého jsem věc měla půjčenou a v jaké míře?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4887 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tomas12

Měla byste vrátit hodnotu, která odpovídá půjčené věci. Podívejte se kolik podobná věc stojí v různých bazarech a aukcích (např. sbazar, aukro.cz) a dohodněte se na vrácení odpovídající finanční částky.

Asi ani vy byste nebyla moc spokojena, kdyby si někdo od vás půjčil např. 1000 Kč, které by věřiteli byly odcizeny, a proto by vám věřitel půjčku nevrátil nebo chtěl vrátit jenom část.

Rozhodně nedoporučuji zpochybňovat, že jste si věc vlastně nepůjčila, když nebyla uzavřena písemně smlouva o zapůjčení. Smlouvu lze uzavřít i ústně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Attack-design

Bohužel musíte, určitě jste i skládal vratnou zálohu, za půjčenou věc ručíte sám, pokud se jedná např. o auto a bylo pojištěno proti krádeži pak musí platit pojištovna. Pokud by se jednalo o nepojistene auto, musíte platit vy,ovšem záleží na okolnostech. Nedávno na nově byl právě tento případ že si chlápek půjčil bagr, ale nezavřel ho přes noc do oploceného areálu, šlohli mu ho, a on prohrál soud aby se tomu vyhnul. prostě pech a magorní zákony ČR

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony