jablko

je možné použít kauci na opravy které vznikly a byt nebyl předán pronajímateli,klíče byly pouze vhozeny do schránky

pronajali jsme byt a vzali jsme si kauci,po roce dal nájemce výpověd' sám a požaduje kauci naspět.Má na ni právo když se z bytu vystěhoval aniž by jej předal,klíče pouze vhodil do schránky.Po vstupu do bytu jsem shledal zničené zařízení,které jsem musel dát opravit .Je možné na tuto opravu kauci použít.A ještě jsem se chtěl zeptat ,nájemník odešel v půlce roku jak mu mám udělat vyúčtování za služby a vyrovnat kauci ,když vyúčtování bude až příští rok za toto období .Děkuji za odpověd'

Nejlepší odpověď
iceT

Jak máte ve smlouvě s nájemníkem uvedenou-vratná či nevratná kauce?
Pokud Vám nájemník zničil nějaké zařízení nebo vznikla jiná škoda,tak kauce by se vracet neměla a měly by se z ní hradit vzniklé škody.Pokud nájemník byt nepředal a klíče hodil do schránky,tak asi nebyl moc solidní a chtěl se vyhnout případné hádce.
Ale jak to funguje v reálu nemám ponětí a na druhou polovinu otázky odpovědět neumím.

ale tady je někdo chytřejší
http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/6057/vrat­na-kauce-najemne.html
http://www.iprav­nik.cz/cz/clan­ky/obcanske-pravo/art_4985/kau­ce.aspx