Lgee

Dá se nějak uchovat člověk?

Aby ten člověk když třeba umře jako mladý třeba ve 25 letech, tak jestli když umře tak ho lze uchovat tak aby se tělo nezničilo (neschnilo) a dát ho třeba zmrazit nebo jiným způsobem?

Nejlepší odpověď
marci1

Tak to je velmi těžká otázka. Stále je to ve fázi zkoumání. Jedná se o tzv. „kryoniku“. Ale jelikož se jedná o již zemřelého člověka, je tato metoda velmi diskutabilní . 🙂
Termín „kryonika“ se odvozuje od řeckého výrazu pro chlad – „kryos“. V tekutém dusíku při teplotě −196 °C se zastaví prakticky veškeré biochemické reakce – jinými slovy, zastaví se biologický čas.
U člověka navrhuje kryonika následující postup: Tělo nebožtíka se co nejdřív po oficiálním prohlášení za mrtvého prosytí speciálním roztokem a následně se zchladí na teplotu tekutého dusíku. V kontejneru s tekutým dusíkem pak bude daný jedinec při −196 °C čekat na probuzení. Je však třeba zohlednit fakt, že se nemrazí živý organismus, ale mrtvola. A v té začínají velmi rychle probíhat rozkladné procesy, kterým nezabrání ani okamžité zmrazení. Obzvlášť rychle pak nastupuje rozklad nejdůležitějšího orgánu – mozku.
Samotné zmrazení způsobí škody i v dalších orgánech: Při pokusech se zvířaty se například stávalo, že zmrazovaný orgán v důsledku vnitřního pnutí pukl na několik částí.

Zdroj: http://www.sto­plusjednicka.cz/zmrtvych­vstani-z-chladiciho-boxu-lze-zmrazit-znovuozivit-cloveka

Další odpovědi
briketka10

Nedá.
Jedině ve filmech :)

Ad Zvědavý
Lenin je mumifikován v Kremlu:
http://techne­t.idnes.cz/kre­melska-mumie-obsahuje-pry-jen-10-leninova-tela-fuc-/sw_internet.as­px?c=A080722_235852_tec_­denik_rja

Jiří Bohumil

marci1 vše vystihuje, netřeba nic dodávat. Pouze že oživení „zmrazeného“ tvora se ještě nikdy nepodařilo. Bohužel.

Zvědavý

A jakým způsobem „uchovávají“ Lenina ?? To přeci funguje ne ?

Mc Merkurion

… už faraóni to zkoušeli …

… Lenina se to netýká > ten je „v Ječný“